Ankara’da mayıs demek; geceleri ceketsiz Bestekâr Sokak’ta oturabilmek, derslerden kaçıp soluğu çimenlerde almak, soğuk bir birayı keyifle yudumlayabilmek ve en önemlisi bahar şenliklerinin ve sayısız konserlerin tadını çıkarabilmektir.

Tüm yılın yorgunluğundan, bitmek bilmeyen ödev ve sınav telaşelerinden kurtulmanın vakti geldi artık.

Kimler bu ay bizi şenlendirecek haydi bir göz atalım.

Üniversiteler şenleniyor!

Bilkent Üniversitesi şenlikleri diğer üniversitelere göre biraz erken başladı ve bitti. Ama unutmayın bir üniversite şehrinde yaşıyoruz.

Hacettepe Üniversitesi bu yıl pek de mütevazı olmayan bir konser programı düzenlemiş şenlik için.

senlik hacettepe

15 Mayıs’ta Sıla’yla başlayan şenlik, 16 Mayıs’ta Kenan Doğulu, 18 Mayıs’ta ise Sezen Aksu’yla devam ediyor. 17 Mayıs’ta sahne alacak isimse oldukça dikkat çekici bir isim. Hepimizin ortaokul yıllarından hatırladığı Candy Shop şarkısıyla ünlenen 50 Cent Hacettepe sahnesinde olacak. En iddialı şenlik konserinin bu konser olduğu kesin.

Konser biletlerine Biletix’den ulaşmak mümkün. Hemen Sıla konseriyle ilgili de bir tüyo verelim. Her Hacettepe öğrencisi Sıla konserine bir arkadaşını ücretsiz sokabiliyor. Hacettepe’de okuyan arkadaşlarınıza bir mesaj atma zamanı geldi galiba.

Hemen diğer yan komşumuzda, ODTÜ’de, şenlikler bu çarşamba başlıyor. Şenlik ruhunu en güzel yaşayabileceğiniz ODTÜ’ye girmek biraz zor ama ekşisözlük’e bir göz atmakta fayda var bu işin sırlarını öğrenmek için.

senlık odtüODTÜ bu yıl şenliklere oldukça keyifli bir grupla başlıyor. 8 Mayıs’ta Athena sahnede olacak. Athena’yı 10 Mayıs’ta siyasi duruşuyla farkını ortaya koyan Redd ve şenliğin son gününde Göksel takip ediyor olacak.

9 Mayıs yani Devrim Günü olarak bilinen şenliğin 2. günündeyse kimin sahne alacağı henüz belirsiz. Ama ortada Kardeş Türküler ve Grup Yorum dedikoduları dolaşıyor.

Gazi Üniversitesi ise farklı tarzları bir araya getirerek Kolpa, Gece Yolcuları, Ferhat Göçer, Ali Kınık gibi isimleri ağırlayacak.

Ankara Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi’nde ise durumlar biraz karışık. Şenliklerin organizasyon firmalarından kaynaklı sıkıntılardan dolayı iptal edildiği söylentileri dolaşıyor ortalıkla. Öğrenciler ise oldukça tepkili.

 

Konserler kampüsleri aştı!

Farklı bir konser dizisi ise Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Üniversite Bahar Şenliklerine rakip olan programsa şu şekilde;senlik akm

8 Mayıs –Duman

10 Mayıs –Athena ve Inna9 Mayıs- Emre Aydın ve Seksendört

11 Mayıs – Yalın ve Alexandra Stan

12 Mayıs -Murat Boz

 

Ayrıca Kuğulu Park’ta her hafta sonu düzenlenen ve pek çok farklı grubun ve sesin sahne aldığı konserlerin de oldukça keyifli olduğunu söylemek de fayda var. Geçen hafta ben Bulutsuzluk Özlemi’ne denk geldim. Kim bilir siz kimleri yakalarsınız.

Ben sizlere mayıs ayından haberleri verdim.

Sıra sizde.

Haydi Ankara, şenliklerde görüşmek üzere!

 

 

Leave a Reply