GazeteBilkent Ünlü Söyleşileri Sizi Çağırıyor!

GazeteBilkent Ünlü Söyleşileri kapsamında kampüsümüz, bu hafta iki değerli isme ev sahipliği yapacak. Ünlü Söyleşileri, öncelikle Moda Biriminin ağırlayacağı Vogue Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç ile başlayacak ve ardından Kültür-Sanat Biriminin ağırlayacağı oyuncu Devrim Evin ile devam edecek.

original

Linda Wells ve Seda Domaniç

Seda Domaniç, Georgetown Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisans derecesini Avrupa Çalışmaları ve Uluslararası Ekonomi alanlarında Johns Hopkins Üniversitesi SAIS’tan aldı. Washington’da CNN televizyonunda, Milano’da Dow Jones haber ajansında ve İstanbul’da CNN Türk’te muhabirlik yaptı. Tribeca İletişim Danışmanlık bünyesinde Avrupa Komisyonu’na, Turizm Bakanlığı’na ve Colgate Palmolive, Tetrapak, Borusan Holding gibi şirketlere iletişim danışmanlığı hizmeti verdi. Doğuş Grubu Dış ilişkiler Müdürü ve Doğuş Yayın Grubu İş Geliştirme ve Dış İlişkiler Direktörü olarak görev yaptıktan sonra 2009 Ağustos ayında Vogue Türkiye‘nin Genel Yayın Yönetmenliği yapmaya başladı. Dergiler Grup Başkanlığı görevini ise 2013 Temmuz ayında üstlendi. Sabancı Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi doktorasını tamamlayan ve İngilizce, İtalyanca ve Fransızca dillerini bilen Domaniç, 25 Nisan Cuma günü 12:30’da FB-309‘da bizlerin sorularını yanıtlamaya geliyor.

921580-devrim-evin-1

Devrim Evin

25 Nisan Cuma günü bizlerle buluşacak bir diğer isim ise Devrim Evin! Kendisini 2012 yılında vizyona girdiğinde tüm zamanların en iyi gişesini yapan Fetih 1453 filminin Fatih Sultan Mehmet’i ve geçtiğimiz Ocak ayında vizyona giren Yunus Emre Aşkın Sesi filminin Yunus Emre’si olarak da tanıdığımız, aynı zamanda başarılı bir tiyatrocu olan Devrim Evin, Trabzon Anadolu Teknik Lisesi İngilizce Hazırlık ve Bilgisayar Bölümünü 1996’da bitirdi.1996 ile 1997 yılı arası K.T.Ü. (Karadeniz Teknik Üniversitesi)  Jeoloji Mühendisliği Bölümünde bir yıl okudu. Daha sonra 1997’de girdiği Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünden 2001’de birincilikle mezun oldu. Kendisi 2009 Eylül ayında başladığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Evin, 25 Nisan Cuma günü 17:40’ta FFB-05‘te bizlerle buluşacak.

 

Etkinliklerin Facebook linklerini aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.facebook.com/events/1582214262003767/

https://www.facebook.com/events/1432216100360662/

Leave a Reply