1381400_578575142190444_1740371938_n

Abbas Güçlü ile Genç Bakış bir kez daha Bilkent Üniversitesi’ne konuk oluyor. Okulumuzun etkin öğrenci topluluklarından Brand Club’ın katkılarıyla 19 Mart Çarşamba günü MSSF Konser Salonunda gerçekleşecek olan programın konukları Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Posta Gazetesi Ankara Temsilcisi Hakan Çelik ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Utku Çakırözer olacak.

Salon giriş saati 23:00 olarak belirlenen, 00.30’da canlı yayınlanacak olan programın bu haftaki konusu Seçime Doğru Ankara’da Neler Oluyor?” şeklinde özetlenmiş. Seçime doğru önemli sorulara cevap olacak bu önemli tartışmayı yönlendirecek alt sorular ise şöyle:

-Ak Parti’nin oy oranları  2009 seçimlerinin altına inerse  ne olur, üstüne çıkarsa ne fark eder? Seçim sonuçlarının ardından bir erken genel seçim söz konusu olabilir mi? Seçimden sonra Çözüm Süreci nasıl gelişir?

-Hükümet BDP’nin beklentilerini karşılayacak adımları atar mı?

-Başbakan Erdoğan Köşk’e çıkma kararını seçim sonuçlarına göre mi verecek?

-Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Erdoğan arasında iddia edildiği gibi bir siyasi rekabet ya da kavga olur mu?

-Meclis’e gelen 4 bakanla ilgili fezlekeler ne olacak?

-Ak Parti soruşturma komisyonu kurulmasına izin verecek mi?

-Hükümet-Cemaat kavgası bundan sonra nasıl şekillenir?

-Sonuçlar CHP’de bir liderlik tartışması başlatır mı?

-Sarıgül seçilemezse genel başkan adayı olur mu?   

-31 Mart sabahı nasıl bir Türkiye’ye uyanacağız? 

Bilkentliler Çarşamba gecesi, seçime bu kadar az bir süre var iken, Ankara ve Türkiye’nin geleceğini tartışıyor olacak. Bu soruların cevaplarını merak eden bütün Bilkentliler bu önemli programa davetlidir.

Leave a Reply

1 comment

  1. Buğra M. Yıldız

    Haber eskide kaldı ama şunu yazmadan geçemeyeceğim. Daha önceki yerel seçimlerden birinde bu adam (A.G.) yine Bilkent’e gelmişti, o zaman da konuk politikacı Murat Karayalçın’dı. A.G.’nin, öğrencilerin sorularına olan yaklaşımı çok iticiydi. “Bilkent’te kafası basmayan zengin çocukları okuyor.” şeklindeki yanlış düşüncesiyle her soruya bir laf etti. Örnek: Bir arkadaşımız toplu taşıma fiyatlarından şikayet etti, “Bilkent’te böyle dertler de oluyormuş.” gibilerinden bir tepki verdi.

    Bu kişinin diğer okullardaki tavırlarını da biliyoruz. Bu yakışıksız tutumları yüzünden her seferinde bir öğrenciden azar işitiyor.

    Mümkünse bu lüzumsuz adamı bir daha okula davet etmeyelim.