Bilkentli Fenerbahçeliler Seni Çağırıyor: Trabzonspor – Fenerbahçe

10 Mart’ta Spor Toto Süper Lig’in kader maçlarından biriyle karşı karşıya olacağız. 2011 sezonu 2.si Trabzonspor’un evinde lider Fenerbahçe’yi konuk edeceği mücadele saat 20:00’de başlayacak ve maçı Bülent Yıldırım yönetecek.

 

Bu bilgiler işin haber yönü, işin yorum kısmına gelecek olursak haftalardır eksik oynayan bir Fenerbahçe’nin uzun süre sonra bir maça nitekim daha as bir kadroyla çıkacağını öngörebiliriz. Kırmızı kart cezalısı Baroni, Trabzonspor maçlarını çok seven bir oyuncu olsa da Alper Potuk yüksek formuyla onu pek aratacak gibi durmuyor. Trabzonspor tarafındaysa Mustafa Reşit Akçay’ın istifasından sonra gözle görülür bir sarsılma mevcut gözüküyor. Emre Güral’ın kalp ritm bozukluğu sebebiyle hastaneye kaldırılması da can sıkıcı bir başka olay olsa gerek. Acının rengi olmaz, biz de buradan Emre Güral’a geçmiş olsun diyelim. Son haftalarda da baya formda olan Emre’nin yokluğunda Hami Mandıralı’nın Henrique’e sarılacağı kesin ama onu tecrübeli bir Egemen bekliyor olacak. Trabzonspor kanadında kilit oyuncu olarak Malouda’yı görüyorum. Malouda’nın kitlenmesi durumunda Trabzon kendi evinde çok zorlanacaktır. Fenerbahçe’ye geçmeden son bir parantez de Özer Hurmacı’ya açmak istiyorum. Trabzon’a gittikten sonra Fenerbahçe’de oynadığı döneme yönelik ”değişik” açıklamalarda bulunan Özer’e arkadaşlarının tavrı nasıl olacak hep beraber izleyip göreceğiz.

Fotoğraf kaynağı :www.haber61.net

Fotoğraf kaynağı :www.haber61.net

Tekrar Fenerbahçe cephesine geçersek 4 deplasmandır kazanamayan Fenerbahçe’nin Trabzonspor maçına ayrı bir motive olacağını söylemek doğru olur. Bu maçın özellikle Emre ve Volkan gibi 3 temmuz sürecini ”içten” yaşamış oyuncular için ayrı bir öneme sahip olmasını bekliyoruz. Zokora’nın klasikleşen Emre’yi tekmeleme ve oyundan atılmama huyu Bülent Yıldırım’a da sökecek mi, bu da maça dair bir başka bilinmeyen konu aslında ama Bülent Yıldırım’ın yönettiği 5 Trabzonspor – Fenerbahçe maçında da Fenerbahçe’nin galip ayrılması dikkat çekici bir başka özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Zokoraya destek (!) büyük.

Zokora’ya destek (!) büyük.

Bunlar dışında da maçla ilgili bir çok soru cevabını bekliyor, Malouda kilidi çözebilecek mi? Emre Güral’sız Trabzon ataklarda etkili olabilecek mi ? Alper Potuk yükselen formunu devam ettirebilecek mi? Emenike ve Kuyt artık performanslarını toplayabilecek o atılımı bu maç yapabilecekler mi?

Fenerbahçe forvetlerine çok iş düşecek. Fotoğraf Kaynağı :macadogru.com

Fenerbahçe forvetlerine çok iş düşecek.
Fotoğraf Kaynağı :macadogru.com

Tüm bu soruların cevabını Pazartesi akşamı 20:00‘da Lig TV ekranlarında öğrenmiş olacağız. Peki kampüste bu maç nerede izlenir diyorsanız, Bilkentli Fenerbahçeliler size kapılarını sonuna kadar açıyor. Deplasman yasağı sebebiyle maça gidemeyen kulüp üyeleri saat 18:00 ‘den itibaren Speed Cafe‘de yerini almaya başlayacaklar ve kampüsteki tüm Fenerbahçe sevdalılarını bu organizasyona çağırıyorlar. Etkinlik kapsamında GE250/251 için 20 puanında verileceği bu organizasyona sizlerde davetlisiniz.

Organizasyonun detayları sizlerle.

Organizasyonun detayları sizlerle.

Leave a Reply