74289_10151200390299580_389060805_n (1)
Evet, yoksa siz hala Le Piment Rouge Restoran’a gitmediniz mi? Eğer öyleyse baştan belirteyim kaybınız büyük. Size tavsiyem bu yazıyı okuduktan sonra hiç vakit kaybetmede rezervasyon yaptırmanız.

Doğu Kampüs’teki Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü’nde bulunan Le Piment Rouge, 1993’den beri hizmet veren birinci sınıf bir uygulama restoranı. Bu restoranın mutfak kısmı şef Elif Denizci yönetimindeyken, restoran kısmı ile de Ali Ünal ilgilenmekte. Restoran, belirli aralıklarla değişen menüsüyle müşterilerine farklı dünya lezzetlerini sunmayı hedeflemekte.

Restoranda, yemekleri pişirenler, servis edenler, kokteylleri hazırlayanlar, müşterileri karşılayanlar, kısaca burada hizmet veren herkes aslında turizm ve otel işletmeciliği öğrencisi. Kısaca sizin için sandalyenizi çekip menüyü elinize “buyurun efendim” diyerek veren kişinin, beraber ders aldığınız bir insan olması muhtemeldir; şaşırmayın.

Öncelikle kapıdan dönme ihtimalini ortadan kaldırmak için uygun bir gün için rezervasyon yaptırılır. Size tavsiyem öğleden sonranızın boş olduğu bir gün olsun, sonra o kadar dolu mideyle derse yetişmek işkence olabilir. Le Piment Rouge’a girdiğinizde çalışanlar, yani öğrenciler, sizleri oldukça kibar bir şekilde karşılıyorlar. Yemeğiniz bitip restorandan ayrılana kadar bu durum devam ediyor. Menüyü elinize aldığınızda, adını daha önce hiç duymadığınız ya da telaffuz bile edemediğiniz yemeklerle karşılaşabilirsiniz, rahat olun. Size içeriklerinden tutun da nasıl piştiğine kadar bütün bilgileri aktarıyorlar. Sipariş verme aşaması biraz sancılı olabilir zira çok fazla seçenek olmasa da insan kararsız kalabiliyor. Aperatifler, ana yemek, tatlı derken fark ediyorsunuz ki kıpırdayacak haliniz kalmamış. Bunun üzerine bir de kahve içerseniz işlem tamamdır. Benim gittiğim hafta İtalyan menü vardı, her şey çok güzeldi. Hem lezzet açısından hem servis açısından dört dörtlüktü. Yalnız ben yine de bu restoranın tatlılarına parantez açmadan geçemeyeceğim. O kadar ki buraya sadece tatlıları için bile gidilebileceği düşüncesindeyim. Gerçekten yediğim tiramisu şimdiye kadar yediklerim içinde en iyisi olabilir.

Emin olun bu restorana uğradığınıza pişman olmayacaksınız!

Restoranın servis saatleri: 12:00-14:00
Telefon: 290 50 29

Leave a Reply