Müzik ve Medyada Ses Teknolojileri Uluslararası Konferansı 2013 Başlıyor

ATMM_2013_Poster_131012_m
2012’de büyük bir başarı ile gerçekleştirilen ‘Müzik ve Medyada Ses Teknolojileri Uluslararası Konferansı’, bu yıl da İletişim ve Tasarım Bölümü ev sahipliğinde 31 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Müzik ve medya ile ilgili çeşitli ses teknolojilerinin inceleneceği, ayrıca “geleneksel” ve “yeni” medya kavramlarının tartışılacağı konferans müzik, ses ve medya teknolojilerine ilgili olan herkese açık olacak.

Konferansın açılış konuşması, Star Wars: The Old Republic, Kinect Disneyland Adventures, The Walking Dead Motion Comic gibi pek çok başarılı çalışmaya imza atmış dünyaca ünlü aranjman Lennie Moore tarafından yapılacak. Konferansta, oyun sesleri teorileri ve uygulamaları ve çağdaş operada kayıt ve harmanlamaya bakış açıları gibi dünya çapında tartışılan konular masaya yatırılacak. SAE Institute New York ve Mercy College’da “game audio” üzerine dersler veren Stephen Harwood, MIAM stüdyolarının kurucusu ve Babajim İstanbul Stüdyo & Mastering’in kurucu ortağı Pieter Snapper, ülkemizin ünlü ses mühendislerinden Mehmet Uğur Memiş, Berklee Üniversitesi Valencia kampüsünde Music Technology Innovation ders vermekte olan Liz Teutsch, Ankara’nın tanınmış bas gitaristlerinden Cem Tuncer konferansta eğitim verecek isimlerden.

31 Ekim Perşembe günü saat 12:30’da FFB-22 de başlayacak olan konferans programı ile ilgili detaylara http://atmm-conference.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply