1450920_175057182694111_1430255973_n

Okulumuzun bu dönem kurulan kulüplerinden Bilkent L.I.F.E. kampüste bir röportaj gerçekleştirdi ve “Hemen şimdi rektörümüz Abdullah Atalar ile görüşecek olsaydınız, ona ne söylemek isterdiniz?” sorusunu sordu. Aşağıda Bilkent L.I.F.E’ ın bilgilendirici açıklamasını bulabilirsiniz. Açıklamanın altında da birbirinden ilginç cevaplar içeren söz konusu videoyu izleyebilirsiniz.

Bilkent L.I.F.E olarak ilk röportajımızı gerçekleştirdik. Röportajın, okulumuzun sorunlarına hitap etmeye ve bunları dile getirmeye yönelik eleştirel bir temaya sahip olmasına karar verdik.

Arkadaşlarımıza hemen rektörün odasına gidecek, Abdullah hocayla görüşebilecek olsalar ona ne demek isteyeceklerini sorduk ve oldukça farklı cevaplar aldık.

Kanaatimizce bu soru aslında öğrencilerle idare arasında var olan kopukluğun acı bir tezahürüdür. Öyle ki rektörün odasına gidebilmek, onunla görüşebilmek, derdimizi anlatabilmek maalesef ancak varsayımlara, hayallere konu olabilecek kadar uzak bir ihtimal olarak gözükmektedir.

Son zamanlarda okulumuzda idareye karşı pek çok konuda yoğun eleştirilerin yöneltildiğini müşahede etmekteyiz. Çoklarının okulda bir şeylerin yanlış gittiğine inandığına; öğrencilerin fikirlerini bir şekilde yönetime bildirmeye çalıştığına; okul idaresince görüşlerinin önemsenmediğini düşünen öğrencilerin seslerini duyurabilmek için türlü yollara başvurmak zorunda kaldığına üzülerek şahitlik etmekteyiz. Yakın zamanda sosyal medya üzerinden “Yeter Bilkent” hashtagı ile yürütülmüş olan kampanyanın, bu başlık altında yapılan paylaşımların da yine yönetime sesini duyurabilme gayesinin bir neticesi olarak ortaya çıktığını görmekteyiz.

Biz de bu konulara parmak basmak ve yönetimle öğrenciler arasında var olduğunu fark ettiğimiz iletişimsizliğe dikkat çekmek istedik.

Hazırlık ve yapım aşamalarında emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Röportajımızın var olan sorunlara, rektörle öğrenciler arasındaki iletişimsizliğe bir nebze olsun dikkat çekebilmesi; başta rektörümüz Abdullah Atalar olmak üzere okulumuz idarecilerinin çözüm yönünde adımlar atmasına vesile olabilmesi temennisiyle…

Legal Innovation and Fundamental Enlightenment

Leave a Reply