PDK yılın son Tartışma Etkinliğini düzenliyor.

PDK yılın son Tartışma Etkinliğini düzenliyor.

Bilkent Üniversitesi yakın tarih, siyaset ve toplumsal olayları tartışma platfomu Politik Düşünce Kulübü 2013-2014 akademik yılının 23. ve son  Tartışma Etkinliğini gerçekleştiriyor!

Farklı görüşlere sahip katılımcılarıyla; seviyeli, bilimsel, tarafsız ve keyifli ortamıyla önemli bir fark ortaya koyan, yıl boyunca düzenlenen tartışma etkinliklerine ortalama 45-50’şer kişilik katılımlar sağlayan Bilkent PDK, kampüste ciddi bir boşluğu doldurmuş gözüküyor. Eylül ayından bu yana 2 tanışma toplantısı, Oktay Vural konuk etkinliği, Ali Topuz konuk etkinliği, Film gecesi, Seçim Özel etkinliği ve tam tamına 22 Tartışma Etkinliği düzenleyen Bilkent PDK kapanışı yine oldukça özel bir konuyla yapıyor.

muhsin_yazicioglunun_namaz_kilarken_cekilen_fotografi_h81602

5 sene önce şüpheli bir helikopter kazasıyla yaşamını yitiren Yazıcıoğlu PDK’nın bu seneki son toplantısının konusu olacak.

Yılın son tartışma etkinliğinde Büyük Birlik Partisi kurucu Genel Başkanı, başta Milliyetçi camia olmak üzere Türk siyaseti için son derece önemli bir isim olan ve 5 sene önce “şüpheli” bir helikopter kazası sonucu yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu ve ölümünün perde arkası masaya yatırılıyor.

Vefatının ardından geçen 5 seneye rağmen sır perdesi bir türlü aralanamayan şüpheli kazayı; suikast iddialarını ve bu iddiaların günümüz siyasi aktörleriyle bağlantısının konuşulacağı etkinliğe, yılın son etkinliği olması sebebiyle ayrı bir anlam atfedilmiş durumda.

Muhsin Yazıcığlu neden öldürülmek istendi? Cemaat, hükümet, ergenekon davası, derin devlet, MHP ve diğer aktörler… Siyasi bir kimliğin arkasındaki büyük sırlar ve tüm bunların günümüz siyasetine yansımaları etkinlik sunuş ve tartışması içerisinde olacak.

Kulübün kurucu başkanı Taha Taşan‘ın son kez sunum ve moderatörlük yapacağı, kulübün akademik danışmanı Dr. İlker Aytürk’ün de katılacağı, sürpriz konukların olacağı yılın son tartışma etkinliğine katılımın oldukça yüksek olması bekleniyor.

7 Mayıs Çarşamba günü saat 17:40’ta Bilkent Hukuk Fakültesi binası ( B binası ) BZ-04 numaralı sınıfta gerçekleşecek olan etkinliğe konuyla ilgili bilgilerini geliştirmek, görüşlerini paylaşmak isteyen herkes davetli.

 

Leave a Reply