Bilkent’e Hoca Önerileri

y6

 

Ders seçme günleri olan 12-13 Eylül yaklaştı. Dolayısıyla herkesi “Bu ders hangi hocadan alınmalı?” kaygısı sardı. Ben de Bilkent Kampüs ve Bilkent Üniversitesi Ders Seçimi Yardımlaşma Platformu gibi kaynaklardan bir derleme yaparak, her Bilkentlinin almak zorunda olduğu dersler İngilizce 101 – 102 ve Türkçe 101-102 dersleri için bir liste hazırladım. Bu listeyi hazırlarken not bolluğunu ön planda tuttum. Bu listenin geniş kitleler tarafından kabul göreceğine inanıyor, şimdiden herkese yeni dönemde başarılar diliyorum.

İNGİLİZCE 101: Offerings’teki liste incelendiğinde, bu dönem İngilizce 101 verecek hocaların tümünün henüz belli olmadığı görülüyor. Mevcut liste üzerinden yorum yapmak gerekirse; Muzaffer Tunca, Tuğçe Arıkan, Anita L. Akkaş ve Patrick Benedict Lyons çokça önerilen isimler.

İNGİLİZCE 102: Bu dönem İngilizce 102 alacak olanların daha şanslı olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü çokça tavsiye edilen hocaların çoğu, bu dönem İngilizce 102 veriyor. Richard Fisher, David Butcher, Aynur Kadıoğlu, Talip Esmer, Emel Bekişoğlu ve Philip Poole bu hocalar arasında.

Şu anda listede isimleri bulunmasa da, Sema Keşkekçi (çalışarak 90 üstü notları garanti etmek isteyenler için) ve Julia Goggin de çok fazla tercih edilen hocalardan.

TÜRKÇE 101-102 : Türkçe için ise; Ahmet Kaya başta olmak üzere, Oktay İkinci, Vedat Yazıcı ve Sevim Gözcü Ezen önerebileceğim hocalar. Hepsi de dersi takip ettiğinizde yüksek notlar alabileceğiniz isimler.

Leave a Reply

1 comment

  1. Bobsacamano

    şöyle bir öneri de benden “Cem Tekin” denilen şahıstan koşarak kaçınız sayın EE ci arkadaşlar. (Özellikle EE102)