Bilkent Tiyatrosu Perşembe “Oyunları”na Devam Ediyor

1a

Bilkent Tiyatrosu Mart ayında da Perşembe “Oyunları”na devam ediyor. Bilkent Tiyatrosu, 6 Mart’ta Polonyalı yazar Slawomir Mrozek’in politik taşlaması Polisler13, 20 ve 27 Mart’ta Lyle Kessler‘ın Çıkmaz Sokak Çocukları ile izleyiciyle buluşacak.

Ayrıca 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Jason Hale‘in yönettiği, Tenesse Williams‘ın iki küçük oyunu Bilkent Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi C Blok Amfide ücretsiz olarak izlenebilecek. Saat 16.40’da başlayacak etkinliğin dili İngilizce olacak.

Polisler 6 Mart’ta; Çıkmaz Sokak Çocukları 13, 20 ve 27 Mart’ta Bilkent Tiyatro Salonu‘nda izlenebilecek. Saat 20.00’de başlayacak olan oyunların biletleri www.mybilet.com adresinden temin edilebilir.

[box_dark]Çıkmaz Sokak Çocukları[/box_dark]

Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü son sınıf öğrencilerinin mezuniyet projesi olan Çıkmaz Sokak Çocukları Amerikalı tiyatro yönetmeni ve eğitmen Jason Hale tarafından sahneye koyuldu.

Amerikalı oyun yazarı Lyle Kessler‘ın tüm dünyada yankılanan oyunu Çıkmaz Sokak Çocukları, 1980’ler Amerikasını konu alıyor. Yoksulluk ve şiddetin hüküm sürdüğü Philadelphia’nın varoşlarında tek başlarına yaşam mücadelesi veren iki kardeşin hayatlarına esrarengiz bir yabancının girmesinin ardından gelişen dramatik olaylar anlatılıyor. Çıkmaz Sokak Çocukları izleyiciyi gerilim, komedi ve dramın bir arada sunulduğu gerçeküstü bir yolculuğa sürüklüyor.

[box_dark]Polisler[/box_dark]

Slawomir Mrozek’in yazdığı İlham Yazar’ın yönettiği Polisler 6 Mart’ta Bilkent Tiyatro Salonu’nda. Komedi tarzındaki 90 dakikalık oyun her yaştan izleyiciye hitap ediyor.

Baskıcı bir rejim; halkını tamamen ehlileştirmeyi başarmış ve hükümete karşı son direniş kıvılcımı da sönmüştür.  Hapishanelerinde tek bir suçlunun bile kalmadığı ülkenin, yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan sistemini, içine düştüğü çıkmazdan kurtarmak için daimi “kahramanları” harekete geçer: Polisler.

Leave a Reply