Bilkent Politik Düşünce Bahar Dönemi İçin Hazır !

İdam fermanları, savaş meydanları…
Devrimler, isyanlar, ihtilaller, suikastler, darağaçları…
Parıltılı üniformalar, heyecanlı kalabalıklar, öfkeli nutuklar…

Çizmeler, kalpaklar, fraklar… 

 

PDK yeni döneme de iddialı giriş yapıyor.

PDK yeni döneme de iddialı giriş yapıyor.

 

PDK'nın güz dönemi tanışma toplantısından bir görünüm.

PDK’nın güz dönemi tanışma toplantısından bir görünüm.

Bilkent;  29 Mayıs 2013 günü  bir öğrenci topluluğuyla tanışmıştı. Bu topluluk çok kısa bir zaman içinde apolitik olmakla suçlanan Bilkent üniversitesine ve Bilkent öğrencilerine yepyeni bir soluk kazandırmış; özgün konsepti, farklı görüşlerin iç içe geçtiği seviyeli, keyifli ve bilimsel tartışma etkinlikleriyle kısa zamanda kampüs de ciddi bir tanınırlığa sahip olmuştu.

Güz dönemini tam 9 tartışma etkinliği, 1 konuk etkinliği ile muazzam bir çalışkanlıkla geçiren, yeni döneme de yeni projelerle, yelpazesini genişleterek başlayan,  Bilkent Üniversitesi’nin yakın tarih, siyaset ve toplumsal olayları tartışma platformu Politik Düşünce Kulübü yeni döneme ve yeni gönüllülerine merhaba diyor !

Bilkent Üniversitesi  Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü akademisyenlerinden Dr. İlker Aytürk’ün akademik danışmanlığını yaptığı, farklı akademisyenlerin düzenli olarak toplantılarına katıldığı Politik Düşünce Kulübü, bu dönemde de yeni projelerle kampüste siyasetin nabzını tutmaya devam edecek.

Bilkent PDK; tartışma etkinlikleri öncesinde külübü daha yakından tanımak isteyen; yeni döneme ilişkin önerilerini, görüşlerini,

fikirlerini paylaşmak isteyen, Bilkent PDK ailesinin bir parçası olmayı arzu eden herkesi 20 Şubat Perşembe günü saat 17.40’ta

Oktay Vural konferansı büyük bir katılımla gerçekleşmişti.

Oktay Vural konferansı büyük bir katılımla gerçekleşmişti.

B-112 numaralı sınıfta yapılacak olan “Bahar Dönemi Tanışma Toplantısı- PDK Yeni Gönüllülerine ‘Merhaba’ diyor” başlıklı toplantısına davet ediyor.

“Dünü Bilip Bugünü Anlamak İçin” parolasıyla çıktığı yolda başarılı işlere imza atan Politik Düşünce Kulübü‘ne biz de GazeteBilkent ailesi olarak başarılar diliyor; yakın tarih, siyaset ve toplumsal olaylara ilgi duyan tüm Bilkentlileri bu kulübün çatısı altında buluşmaya çağırıyoruz.

 

 

 

Leave a Reply