Berkin Elvan Bilkent’te Karanfillerle Uğurlandı

IMAG7998

Gezi olayları sırasında başına gaz kapsülü isabet etmesi sonucunda 269 gün komada kalan ve dün yaşamını yitiren Berkin Elvan için bugün Bilkent’te anma töreni düzenlendi. FKF Bilkent ve HDK Bilkent’in organize ettiği uğurlama törenine yaklaşık 1000 kişi katıldı. Merkez Kampüs havuz başında saat 12:30’da toplanan kalabalık grup, Berkin Elvan için hazırlanan temsili tabutun önüne karanfiller bıraktı. Ayrıca havuzdaki su kırmızıya boyanırken, havuza kağıttan gemiler bırakıldı.

Anma töreninde sık sık sloganlar atıldı, şarkılar ve marşlar söylendi, şiirler okundu. Çavbella ve Gündoğdu marşlarının söylendiği, “Katil Devlet Hesap Verecek”, “Berkin’in Katili AKP Polisi”, “Katil Var”, “Berkin Elvan Mücadeleye Devam” gibi sloganların kampüsü inlettiği eylem, Bilkent tarihinin en kalabalık eylemi olma özelliğini taşıyor.

HDK Bilkent yöneticileri ayrıca, Berkin Elvan’ın isminin Bilkent’teki bir amfiye verilmesini sağlayarak onun ismini ölümsüzleştirmek istediklerini ve bunun için yarın bir imza kampanyası başlatacaklarını ve bu işin takipçisi olacaklarını söyleyerek, herkesi bu kampanyaya destek vermeye davet ettiler.

 

Leave a Reply