17 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilen gazetecilik eğitimlerinin son semineri, gazetecilik uygulamaları ile devam etti. C Blok Amfi ’de gerçekleştirilen seminer katılımcılar tarafından büyük ilgi topladı.

Seminer, GazeteBilkent Genel Yayın Yönetmeni Esin Batak’ın giriş konuşması ile başladı. Daha sonra, katılımcılara birer metin dağıtıldı. Hem imla hem de anlam açısından metindeki yanlışların katılımcılar tarafından bulunması istendi. Daha sonra düzeltilen yanlışlar, katılımcılar arasında tartışıldı.

Seminerin 2. oturumunda ise seyircilerin birebir katılımıyla, gazetecilik uygulaması devam etti. Uygulamaya göre, kura ile belirlenen 3 katılımcı sahneye davet edildi ve yine kura ile farklı birimlerden yazılar seçildi. Uygulamada seçilmiş olan katılımcılardan, yazılara uygun başlık ve görsel bularak yazıların ilk veya son paragrafını tamamlamaları istendi. Bu sayede katılımcılar, bir yazının yayınlanmadan önce nasıl hazırlandığına tanıklık etmiş oldular.

Seminerin bitmesiyle, 31 Ekim’den bu yana devam eden Gazetecilik Eğitimleri’nin de sonuna gelinmiş oldu. GazeteBilkent ailesi olarak, bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz.

Leave a Reply