Ayşegül Savur/ FFB-22        Fotoğraf: Deniz Kargılı

GazeteBilkent tarafından düzenlenen, Sabah, Habertürk, Star, Akşam Gazeteleri ve Tempo Dergisi’yle anlaşmalı olan gazetecilik eğitimleri sonunda başladı. 31 Ekim Çarşamba günü Bilkent FFB-22’de yapılan ilk seminerde daha önce Star TV, ATV ve CNN Türk’te de görev almış Tempo Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ayşegül Savur bizlerleydi.

Daha çok sohbet havasında ve soru-cevap şeklinde ilerleyen seminerde öğrenciler, dergicilik veya gazetecilik ile ilgili özellikle merak ettiği konuları sorma fırsatı buldular. Üzerinde en çok konuşulanlar ise,” Hem olumlu hem olumsuz yönlerden, dergiciliği gazetecilikten farklı kılan en temel özellikler nelerdir?”, “Dergicilik alanına girebilmek için atılması gereken önemli adımlar nelerdir veya bu alanda başarılı olabilmek için ne gibi özelliklere sahip olunmalıdır?”, “Genel olarak basın sektörlerinde nasıl bir iş ortamı vardır?”, “Bu sektörde çalışmanın bireylerin özel hayatları üzerinde olumsuz etkileri oluyor mu, oluyorsa da ne gibi etkileri oluyor?” gibi konulardı ve bu soruları Savur, hem kendi tecrübelerinden hem de çevresinde gözlemlediklerinden yola çıkarak en samimi şekilde yanıtlamaya çalıştı.

Etkinliğin ilk günü olmasına rağmen, öğrencileri konunun içine çekebilmeyi çok rahat bir şekilde başaran ve hiç sıkmadan öğrencilerle paslaşarak konuları anlatan Savur’a bizi kırmayarak etkinliğimize katıldığı için teşekkür ederiz.

Ayşegül Savur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf: Deniz Kargılı

 

Leave a Reply