1999 Marmara Depremi sırasında depremzedelere yardım götürmek amacıyla kurulan ve yıllar içinde toplumun farklı kesimlerine hizmet etmeyi amaçlayan Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TDP), yıllar içinde büyüyerek çok sayıdaki gönüllü öğrencisiyle bir çok toplumsal projeye imza attı.

Üç yıldır faaliyette olan projeleri “Güneş Köyden Doğuyor” ile geçen sene Konya Gözpınar Köyü’nde bir okulu yenileyen TDP, bu sene aralarına yeni gönüllü Bilkent öğrencilerini de katarak Ankara’ya 300 km uzaklıktaki Konya – Meram bölgesinin Güneydere Köyü’nde yer alan Güneydere İlköğretim Okulu’na restorasyon için gitti. Topluluğun bu okul için planladıkları projelerin arasında; ilkokulun yanında eskiden okul olarak kullanılan harabe binanın onarılarak 4 odadan oluşan ve içinde bilgisayar laboratuvarı, kütüphane ve çalışma odası barındıran bir binaya dönüştürülmesi var. Böylece öğrencilerin köy şartlarında bulamadıkları çalışma ortamı sağlanmış olacak. Bunun dışında, gönüllü öğrencilerimiz düzenli olarak köye giderek oradaki öğrencilere İngilizce ve Matematik gibi dersler verip öğrencilerin kültürel ve sosyal yanlarını geliştiren etkinlikler düzenleyecek.

Her türlü desteğe açık olan grupta, yardıma muhtaç insanlara yardım götürmek isteyen gönüllü öğrencilere her zaman yer var. Durmayın, siz de önümüzdeki ilk toplantıya katılarak bu grubun bir parçası olun!
Toplantı: 30 Ekim Salı 17:40 B Binası

Leave a Reply