SIIRVIDEO_34532338422513153_buyuk

Trend’lerin, kuşakları nasıl ve ne derecede etkilediğini görmek için çok uzaklara gidip araştırmalar yapmaya gerek yok; çünkü hemen hemen herkes bunu birincil ağızdan öğrenebiliyor. Dedelerimiz, “Biz Müzeyyen Senarlar , Safiye Aylalarla büyüdük.” derken; babalarımız Orhan Gencebaylar ve zamanının en büyük trendi olan twist dansı ile şekillendirdiler gençliklerini. Ancak, 90 sonrası döneminin çocukları olarak, gelecekte çocuklarımız bize neler ile büyüdüklerimizi sorduklarında ise koskoca bir liste çıkaracağız onlara. Işıklı ayakkabılardan başlayan bu liste, pop furyasıyla devam edip “Gangnam Style” a bir uğradıktan sonra; “Harlem Shake”de duracak. Kore’den Norveç Ordusuna kadar yayılan bu ‘dünya dansı’, herkesin dilinde. Tabii ki şimdilik.

Türkiye’deki birçok üniversite gibi Bilkent Üniversitesi de Harlem Shake modasına ayak uydurdu. S.E.T (Sanatsal Etkinlikler Topluluğu) altında birleşen Bilkentliler, Radyo Bilkent önderliğinde hem eğlenmek hem eğlendirmek için 23 Şubat Cumartesi günü Speed Cafe girişindeki alanda birleşip çekimlere başladılar. Yiğiter Ülker önderliğinde başlayan dans, bir anda ortalığın panayır yerine dönmesiyle devam etti.

İşte Bilkentlilerin Harlem Shake’i:

Yazımın sonunda, dünyayı kasıp kavuran bu dansın belki de yüzyıllardır bizim kültürümüzde bulunduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. İşte “Türk işi Harlem Shake”:

Leave a Reply