Ankara ve İstanbul'dan birçok oyuncu Bilkent Turnuvası için bir araya geldiler, hatta Avusturya'dan turnuva için gelen bir oyuncu bile vardı: Egemen Sezen.

Ankara ve İstanbul’dan birçok oyuncu Bilkent Turnuvası için bir araya geldiler, hatta Avusturya’dan turnuva için gelen bir oyuncu bile vardı: Egemen Sezen.

Bilkent, geçtiğimiz haftasonu cumadan başlayarak 3 gün boyunca tam bir Ultimate şölenine şahit oldu. 5. kez ev sahipliği yaptığımız Ultimate frizbi turnuvasında Bilkent çim sahada çok heyecanlı maçlar izledik. Turnuvanın ilk günü, 2. Üniversitelerarası Ultimate Turnuvası oynandı. Bu turnuvada 5 takım yer aldı: Bilkent, Odtü, Boğaziçi, Yeditepe ve Gaziantep Üniversitesi. Gaziantep Üniversitesi davetimizi geri çevirmeyip turnuvaya gelerek herkesi şaşırttı. Onlar da tabiî ki turnuvaya ayrı bir renk kattılar. İlk günün sonunda Üniversitelerarası Ultimate Şampiyonu Boğaziçi oldu. Ayrıca oyunun ruhu ödülü de yine Boğaziçi’ne gitti.

Odtüpus turnuvaya iki takımla katıldılar ve iki takımlarıyla da sıralamada iyi bir yer edindiler.

Turnuvaya iki takımla katılan  Odtüpus sıralamada iyi bir yer edindi.

2. gün ve 3. gün 5. Bilkent Ultimate Frizbi Turnuvası oynandı. Bilkent Goats’ın kaptanı Hüseyin Camalan tarafından hazırlanan karşılaşma takvimi başarıyla uygulandı ve takımlar ellerinden geleni ortaya koydular. Turnuva sonundaki sıralama ise şu şekilde:

  1. Odtüpus-A
  2. Türk Kası
  3. Frizbi Teknik
  4. Odtüpus-B
  5. Boğaziçi Fat Cats
  6. Bilkent Goats
  7. Caddebostan Olympics
  8. Yeditepe Ravens

Yapılan anketlere göre oyunun ruhu sonuçları belirlendi. Her bir takımın ayrı ayrı en spiritli oyuncusu belirlenirken aynı zamanda turnuvanın en spiritli oyuncusu da belirlendi. Ayrıca tutulan istatistiklere göre asist ve sayı kralları da yine ödül töreninde ilan edildi.  Bu oyuncular karpuz, börek ve çikolata gibi sürpriz ödüller aldılar. Sonuçlar şöyle:

Oyunun ruhu kazananı Odtüpus-B'den Karpuz

Oyunun ruhu kazananı Odtüpus-B’den Karpuz

Oyunun ruhu ödülü Odtüpus-B takımına gitti. Oyun ruhunu en iyi taşıyan oyuncu ise Samet ‘Karpuz’ seçildi ve ödülü olan karpuzu almaya hak kazandı.

Turnuvanın Asist Kralı Mustafa Anıl Gürcan (İTÜ frizbi teknik) oldu.

Turnuvanın Sayı Kralı Onur ‘Lebron’ Demirel (Odtupus-b) oldu.

Dönemin son turnuvası böylelikle geride kaldı. Tüm Ultimate takımlarını ve oyuncularını kutluyoruz.

Çoğunlukla genç oyunculardan oluşan Goats takımından bir görüntü

Çoğunlukla genç oyunculardan oluşan Bilkent Goats takımı

Leave a Reply