Bilkent Goats Yeni Yüzlerini Arıyor

Daha önce hiç Ultimate Frizbi diye bir spor duydunuz mu?

goats amblemEğer koşmayı, uçmayı ve tutmayı seviyorsanız, bu spor tam size göre. Eğer takım ruhunu hissetmek istiyorsanız bu spor tam size göre. Eğer güzel arkadaşlıklar edinmek istiyorsanız bu spor tam size göre. Eğer “Abi artık üniversiteli olduk, farklı bir şeyler yapalım, deneyelim diyorsanız.” işte Ultimate Frizbi tam da size göre.

Peki Bilkent’in 2008’den beri çalışmalarını sürdüren gayet de başarılı bir Ultimate Frizbi  takımı olduğunu biliyor muydunuz?  Onlar kendilerini Bilkent Goats olarak tanıtıyorlar ve yaklaşık yirmi kişilik bir takımla frizbi oynuyorlar. Ayrıca takım yabancı oyuncular da içeriyor. Haftada iki gün antrenman yapıyorlar. Takım kaptanı aynı zamanda koç da oluyor. Bu yıl antrenmanları takım kaptanları Aycan Başbozkurt ve Berk Günay yönetecek.

Bilkent Goats'ın geçmişi başarılarla dolu. Sİz de bu eğlenceli ekibe katılmak ister misiniz?

Bilkent Goats’ın geçmişi başarılarla dolu. Siz de bu eğlenceli ekibe katılmak ister misiniz?

Frizbi Ultimate diski paslaşarak sahanın ucunda yer alan End Zone’larda bitirmeyi gerektiren bir spor. Üniversite sporu olarak kız erkek karışık takımlarda oynanıyor. En az düzeyde temas ve en az düzeyde kavga gürültü içeriyor. Daha detaylı bilgi için Bilkent Goats ailesinin eski üyeleri Hüseyin Camalan ve İlker Demirci ile yaptığımız Ultimate röportajı yararlı olacaktır:

http://www.gazetebilkent.com/2013/03/19/bilkentte-amator-sporlar-bilkent-goats-ultimate/

Eğer katılmak isterseniz ya da gelip bir antrenmanlarını görmek isterseniz Aycan Başbozkurt’a ulaşabilirsiniz: aycanb@ug.bilkent.edu.tr

Hepinize sporla dolu bir dönem diliyorum. Esen kalın.

Leave a Reply