Modanın Yeni Ritmi

Paris ve Milano moda haftalarından sonra Mercedes Benz Istanbul Fashion Week, 15. sezonunda 12-16 Ekim arası ilk defa pandemi sebebiyle online yapıldı. Modaya gönül veren herkesin ücretsiz bir şekilde katılım sağlayabileceği bu etkinlik; aynı zamanda etkinlik sonrası Instagram ve YouTube’dan da erişime açık!

15. yüzyılda savaş topu imalatı amacıyla inşa edilen Tophane-i Amire’nin 500 yıl sonra dijital bir moda haftasına ev sahipliği yapacağı kimin aklına gelirdi ki? Defilelerin ve çekimlerin inanılmaz atmosferiyle çok daha büyülü bir hal alan mekan, eminim ki izleyeceğiniz her şovda sizi de etkileyecek.

Tarzları ve farklı vizyonlarıyla moda deyince akla gelen isimlerden Ece Sükan, Aslı Barış, Rachel Araz, Ceylan Atınç ile Asena Sarıbatur’un sunacağı programda, defilelerin yanı sıra çeşitli influencerlar ve sektörden isimlerle röportajlar ve etkinlikler de bütün hafta bizlerleydi.

İstanbul Moda Akademisi öğrencilerinin tasarladığı ve hazırladığı New Gen defilesiyle başlayan program aralarında Sudi Etuz, Raşit Bağzıbağlı ve Museum of Fine Clothing’in de olduğu birbirinden değerli 30 tasarımcı ve markanın katılımıyla devam etti.

Leonie Hanne, Olivia Palermo,Veronica Ferraro gibi global isimlerle Instagram ve Zoom üzerinden yapılan görüşmelere de @mbfwistanbul YouTube hesabından erişilebilirsiniz.

Bu görüşmelerden biri olan ve 14 Ekim Çarşamba günü Rachel Araz moderatörlüğünde gerçekleşen Zoom görüşmesinde Olivia Palermo ve eski Vogue Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Seda Domaniç, sektörün şu anki durumu, yeni tasarımcılar ve yeni nesil moda haftalarıyla ilgili kısa konuşmalar gerçekleştirdi.

İlk defa gerçeklerştirilen bu dijital şovun tüm programına, kaydedilen etkinliklere ve defilelerdeki ürünlere https://www.mbfwistanbul.com adresinden ulaşabilirsiniz. Keyifli seyirler!

Kaynakça:

https://www.mbfwistanbul.com

https://www.instagram.com/mbfwistanbul/

Leave a Reply