Bu sene takılarımız her geçen gün daha da büyüyor ve sayıca çoğalıyor. Sezonun trendi geometrik desenler ve neon renkler de takı tasarımcılarına oldukça ilham vermiş olmalı ki ortaya çok renkli ve ilginç tasarımlar çıkmış.  Öyle görünüyor ki bu sezon bu takı çılgınlığına karşı koyabilen kalmayacak!

takı1

Ayrıca bazı markaların takıları da havaların ısınmasıyla aniden çiçek açmışlar. Giyiminde floral desenleri sevenler kadar, pek tercih etmeyenler için de çiçekli takılar bir alternatif olabilir.

vintage_multicolor_mosaic_tile_floral_drop_earrings_for_pierced_ears_80019e0b Floral-Bead-Embellished-Bronze-Bracelet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yüzüklere gelince bu sezon altın rengi en şık tercih gibi görünüyor. Ayrıca bazı markaların altınla beraber inci de kullandığına tanık oluyoruz. Fakat tüm bunlardan önce unutmamanız gereken yüzüklerinizin sayısı. Podyumlara bakarak, “ne kadar fazla o kadar iyi” desek abartmış olmayız!

2013-yeni-sezon-güzel-atasay-altın-takı-modelleri FWelch10_V_4Feb13_pr_b_426x639

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sezonun en popüler parçası olma yönünde çoklu yüzükler ile rengarenk kolyeler yarışıyor gibi gözüküyor. Zümrüt ya da akik taşı ve bu taşların tonlarında kolyeleri bu sezon mutlaka kullanmalısınız.

zumrut-taki-yuzuk-kupe-kolye-2

Özellikle sert hatlar oluşturacak şekilde kesilmiş renkli taşlardan oluşan kolyeler sezonun en dikkat çekici parçalarından olsa da, tasma kolyeler de hala modacılar tarafından oldukça tutuluyor.

AA a6832e41e87b0fd2f3f9a3c77df262ef

60’ların dönüşüyle birlikte elbette inci kolyeler de boyunlarımızda yerlerini almaya başladılar. Fakat Channel’in 2013 baharı için hazırladığı tasarımlarında dikkat çekmekte olduğu gibi, bu sezon takılar söz konusu olduğunda her zaman için büyük modeller tercih edilecek.

pearl-necklace

Bileklerimize gelince, bu sene bileziklerimizi abartmamızda hiç bir sakınca yok gibi görünüyor. Özellikle üstüste takacağımız farklı kalınlıklardaki halka bilezikler bu sezon için en ideal seçim olacaktır.

Accessorize-Winter-2012-2013-Lookbook-11

 

 

 

 

 

Bu sezon ilk bakışta taktığınız farkedilemeyecek kadar küçük küpeler bir kenara atılırken, büyük halkalar ve sallantılı küpeler popüleritesini geri kazanıyor! Bu sezonun aksesuar modası içinde benim favorimolan dev küpeler, eğer tüm bu abartılı aksesuar içinde kendinizi kaybetmiş hissediyorsanız belki de iyi bir başlangıç noktası olacaktır. Dolce & Gabbana, Christian Dior ve Channel gibi markalar bu sezon küpelerin büyütmek için sınırları oldukça zorlamış gözüküyorlar.

00760h_426x639Genel anlamda 2013 takıları etnik tasarımlar, geometrik desenler ve aynı zamanda da devasa ve abartılı modellerden oluşuyor diyebiliriz.

41552e212df1cb38a7e959d3bb1f3579

Leave a Reply