Genellikle yaz döneminde görmeye alışkın olduğumuz neon renkteki kıyafetler aslında herkesin giymeye cesaret edebildiği parçalar değil. Günlük kombinlerde fazla dikkat çekeceği için kullanılmayan neon parçalar artık her zaman her yerde kullanılabiliyor. Günümüzde yaygınlaşan bu neon parçalara ve onları nasıl kombinleyeceğimize erkek, kadın ve çocuk modasında gelin hep birlikte bakalım! 

Son zamanlarda marjinal ve eğlenceli çoraplar oldukça revaçta. Bunların başında da neon renkteki çoraplar yer alıyor. Hem erkek hem de kadınlarda eşofmanların ve kot pantolonların altına spor ayakkabılarla birlikte çok trend bir görünüm sağlıyorlar.

Neon renkleri en çok gördüğümüz yerlerden biri de spor ayakkabılar. Erkek, kadın, çocuk, herkes için her markada neon seçenekler fazlasıyla mevcut. Aynı şekilde eşofman, kot pantolon ve eteklerle de kombinleyebilirsiniz. 

Sportif görünümler için sweatshirt ve eşofman altlarında olduğu kadar şişme montlarda da etkisini çok iyi bir şekilde gösteriyor neon renkler. 

Neon renklerin en çarpıcı göründüğü yer tabii ki de plajlar! Bronz bir tende olduklarından da canlı duran neon renkli mayo ve bikiniler her zaman plajların gözdesi olmuştur.

Sadece spor kıyafetlerde değil, şık kıyafet ve aksesuarlarda da neon renkleri görebilmek artık mümkün. Bu yüzden neon parçaları hafife almamanızı ve zaman zaman stilinize dahil etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca spor görünen neon parçaları klasik ve şık parçalarla birleştirmek de oldukça hoş bir görünüm sağlıyor. Yani, hem neon stilettolar ve neon parçalar ile kombinlenmiş stilettolara hem de taşlı, simli ve neon renkli parçalara alışmanın zamanı çoktan geldi! 

Neon parçaları kombinlemenin en klasik ve risksiz yolu siyah ile kombinlemek olarak düşünülür. O parlak renkleri dengelediğine ve öne çıkardığına inanılan siyah parçalarla kombin yapmak her ne kadar kurtarıcı gibi görünse de çoğu modacıya göre neon parçaları kombinlemenin en iyi yolu beyaz veya başka bir neonla kombinlemek! Her ne kadar düşünüldüğünde rüküş ya da fazla görünecekmiş gibi gelse de gerçekten de neon renkleri patlatıp trend bir görünüm elde etmenin en güzel yöntemi bu. Yukarıdaki görselde Jennifer Lopez ne kadar da şık görünüyordu, öyle değil mi? 

Neon kıyafetleri neon aksesuarlarla zenginleştirme fikri de kulağa artık o kadar yabancı gelmiyor. 

Kaynakça

https://tr.pinterest.com/pin/849561917197615508/

https://www.bakimlikadin.net/unlulerin-en-sik-elbiseleri/

https://www.bershka.com/tr/kadin/yeni%CC%87-c1010378020.html

https://www.beymen.com/kadin-ayakkabi-sneakers-10135

https://www.byeldaeksioglu.com/urun/delikli-neon-kupe

https://www.esquiresg.com/galleries/best-dressed-men-male-celebrities-of-the-month-style-fashion/

https://fashionisers.com/2019/06/04/6-summer-fashion-trends-worth-trying-in-2019/

https://footwearnews.com/2020/fashion/celebrity-style/irina-shayk-neon-nike-zoomx-sneakers-neon-trend-1203065757/

https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.0554011006.html

https://www2.hm.com/tr_tr/productpage.0806534002.html

https://www.modalite.net/tr/kadin/bershka/corap/neon-corap-paketi/10483/

https://www.neoldu.com/neon-renk-trendi-1890h.htm

https://www.superstep.com.tr/urun/puma-rise-glow-kadin-sari-spor-ayakkabi/372444-01/

https://www.trendyol.com/bershka/kadin-pembe-neon-mont-p-55325184

https://www.trendyol.com/fineapple/neon-sari-esofman-alti-p-4761268

https://www.whowhatwear.co.uk/celebrity-neon-trend/slide15

Leave a Reply