Günlük Giyimde “Sıra Dışı” Olmanın Yolları

Merhaba sevgili moda ve gazete severler! Umarım doğa kendini bahara hazırlarken sizin için de her şey yolunda gidiyordur. Artık havalar ısınıyor, baharlıkların raflarda yerini almaya başladığı bu dönemde bir alışverişe çıkıp dolabımıza renk katmanın vakti geldi. Gerçi, modanın mevsimi mi olur?

Tam da bunu anlatacağım bugün sizlere: Stilinize mevsimsiz dokunuşlar. Hepimizin içinde farklı, stil sahibi olmak isteyen bir yan var. İyi ve özenli giyindiğimizde özgüvenli hissediyoruz, bu hissi seviyoruz. Ve özenli giyinmek yalnızca uyumlu parçalar giymek değil, bunu yapabilen çok insan var. İşin sırrı bir tarz parça bulup onunla imzayı atabilmek.

Stil ikonu diye tanımladığımız insanlar bu tarz parçaları kendilerine yakıştırabilenler. Audrey Hepburn ve Grace Kelly zarafeti temsil ettiklerinden bedeni saran pantolon ve buluzlar, inci ve çiçeksi detaylar, bele oturan elbiseler tercih ettiler; biz onları naiflikleriyle tanıdık. Marilyn Monroe’yu güzelliğini vurgulayan dantel gibi iddialı detaylarla, dekolteyle, dikkat çeken parlak renklerle ve flörtözlüğüyle tanıdık. Coco Chanel’i dimdik duruşu ve maskülen giyim tarzını kadının asaletiyle birleştiren çizgisiyle, siyah ve beyazla tanıdık. Şimdi bu anahtar kelimeleri nerede duysak aklımıza bu insanlar geliyor, peki onları bu kadar özel yapan neydi? Elbette stillerinin altına imzalarını atabilmeleriydi. Öyleyse gelin, birlikte birkaç sıra dışı stil önerisini inceleyelim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Örneğin, bu stilleri tanımlayan öge ayakkabılar. Mary Jane’ler ve makosenler topuklu ayakkabılar kadar iddialı değillerdir, ancak hem rahat hem de şık olmanızı sağlarlar. Dümdüz bir stile renk getiren tarz parçalardır.

 

 

Zamansız parçalardan olan spor ve blazer ceketler her durumun kurtarıcısı olabiliyor. Blazer ceketler yerine göre resmi bir tarzda kombinlenebilecekleri gibi, spor ceketler de kot ve tişörtle rahat bir tarzın tamamlayıcısı olabilirler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve stilimizin tamamlayıcısı kemerler. Doğru kemer, beli ince göstererek hoş bir görünüm sağlar ve ayakkabıyla takım olduğunda ne renk giymiş olursanız olun sizi şık gösterir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir diğer tarz parça da elbette, fular. Fularlar için o kadar çok kullanım biçimi var ki: Başta, örgü saçın arasında, boyunda, omuzlarda, el bileklerinde, belde… Yalnızca biraz yaratıcı ve yeni şeyler denemeye açık olmak gerek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trençkotlar serin bahar günlerinde bizi hem üşümekten koruyor, hem de sade bir kombini şık gösterebiliyor. Bir çok farklı rengini ve boyunu bulmak mümkün.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Son olarak da bu yılın gözdesi, üst kısmı bol, bileklere doğru daralan pantolonlar, İngilizce’de “baggy pants” denen pantolon tipi. Oldukça şık, ilgi çekici ve doğru kombinlendiğinde her vücut tipine uyabilecek bir model.

 

Ve bunun gibi daha bir çok tarz parça var, sokakta birinin üstünde görüp özendiğimiz. Milyarlarca imza olduğu gibi, milyarlarca da stil var. Ben de sokakta aradığınız o ilhamı belki bu asla karşılaşamayacağınız insanlarda bulabileceğiniz umuduyla yazıyorum. İmzayı size bırakıyorum. Hepimiz için mutlu ve çiçekli bir gün olsun.

 

Kaynakça:

 • https://www.rackkandruin.com/blog/2012/10/short-shorts-and-loafers.html
 • http://www.whowhatwear.co.uk/street-style-flat-shoes-outfit-inspiration
 • https://outfitmad.com/2018/04/16/51-casual-spring-street-style-outfit-for-women/
 • http://99ideas.website/vintage-outfit-2017.html/vintage-outfit-2017-luxury-25-cute-vintage-style-outfits-ideas-on-pinterest-vintage
 • http://worldoffashionj.blogspot.com/2013/07/looks-vanessa-hudgens.html
 • https://stealthestyle.com/styling-your-existing-clothes-for-a-new-look/
 • https://blog.stylewe.com/find-your-perfect-accessory-with-silk-scarf/
 • https://tr.pinterest.com/pin/441282463483296743/
 • https://www.joliegazette.com/style-tips-2/er9y9xg5l83r7xaw44thmfcec2z8ws
 • https://www.aquimoda.com/maneras-para-vestir-outfits-con-prendas-de-color-pastel-para-otono/
 • https://woylaa.com/the-best-high-street-fashion-looks-by-famous-designers/
 • https://playzoa.com/baggy-pants-women-outfit-elegant-type.html
 • https://bluestringconsulting.com.au/index.php/2017/09/02/whats-style-got/

Leave a Reply