Her sene heyecan ile beklenen Victoria Secret Show’u bu sene Şanghay’da gerçekleşti. Ünlü isimlerin akın ettiği defilede, gerek katılımcılar gerek mankenler koleksiyonun parçalarından daha çok konuşuldu.

Pembe halıdaki ilk Türk: Tülin Şahin

VS markasının defile simgelerinden olan pembe halıda yürüyen ilk Türk manken Tülin Şahin oldu. Tülin, dünyaca ünlü modellerle aynı halıda boy göstererek  ülkemizi temsil etti.

 

 

Barrus markalı transparan ve taş detaylı elbisesi ile göz kamaştıran Türk güzel, yaptığı yanlış ayakkabı seçimi ile moda eleştirmenlerinin dilinden kurtulamadı. Ayakkabısını ten rengi tercih ederek bacak boyunu uzun göstermeyi başarabilse de, yanlış model seçimi ile elbisenin şıklığını geri plana atmış oldu. Sağ bileğindeki kombinle uyumsuz aksesuarı da göz ardı edersek, havalı saç modeli ve doğal makyajı ile Şahin, dünyaca ünlü modellere taş çıkaracak güzellikteydi.

 

 

Defilenin çok konuşulanları: Hadid kardeşler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ünlü kardeşlerden Gigi Hadid, bu sene defileye katılamadı. Ünlü manken geçtiğimiz şubat ayında Buda şeklinde olan kurabiyenin taklidini yaptığı için ırkçılıkla suçlanmış bunun üzerine Çin’e girmesi yasaklanmıştı. Kardeşi Bella Hadid 2. kez VS defilesinde yürüdü. Bella’nın vücut şekli ile ilgili gelen olumsuz eleştiriler, son zamanlarda markanın popüler olan isimleri melek olarak tercih ettiği ve vücut şeklini 2. plana attığı iddialarını düşündürdü. Marka 2015 yılında dönemin en popüler isimleri olan Gigi Hadid ve Kendall Jenner’ı yeni melekleri olarak kabul etmişti.

Pembe halıda Zuhair Murad rüzgarı

Kırmızı halının en iddialı tasarımlarına imza atmasına alıştığımız Zuhair Murad, VS pembe halısında da bizleri şaşırtmadı.

VS markasının, bu sene 2 milyon dolarlarlık fantasy bra’yı taşıması için seçtiği Lais Riberio pembe halıda Zuhair Murad markasını tercih eden isimlerdendi.

Markanın bir diğer meleği, Josephine Skriver pembe halıya bebek mavisi, transparan detaylı Zuhair Murad imzalı elbise ile katıldı

 

Ünlü isimlerin sıklıkla tercih ettiği lüblanlı tasarımcı Zuhair Murad imzalı parçalar, geçtiğimiz günlerde Vakko mağazalarında satışa sunuldu. İstanbul Les Ottomans Otel’de koleksiyon sunumu yapılan parçalara artık ülkemizdeki tüm vakko mağazalarında ulaşmak mümkün.

Bir veda, bir geri dönüş

Victoria Secret’ın en kıdemli meleklerinden Alessandro Ambrosio, bu defileyle markaya veda etti. Ünlü manken son şovuna çıktığını ve markadan ayrıldığını sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Markanın en popüler yüzlerinden olan Candice Swanepoel geçtiğimiz yıl doğum yaptığı için defileye katılamamıştı. Bu sene eski formundan birşey kaybetmeden yerine geri döndü

Defileyi olay yapan detaylar

Defilede vize sorunu yaşayan tek isim Gigi Hadid değildi. Etkinlikte podyumda şarkı söylemesi planlanan isim Katy Perry idi. Ancak ünlü şarkıcının geçmiş konserinde giydiği ayçiçek tasarımlı elbise, Tayvan bayrağının simgesine benzetilmiş ve Çin tarafından ırkçılıkla suçlanmıştı. Katy Perry’nin katılamaması üzerine etkinlikte şarkı söyleyen isim Harry Styles oldu. Styles, geçmişte birlikte olduğu 3 manken: Sara Sampaio, Georgia Fowler ve Nadine Leopold ile aynı sahneyi paylaştı.

 

Şanghay’da 20 Kasım’da gerçekleşen defilenin, ABD televizyonlarında 28 Kasım’da ülkemizde ise yılbaşında yayınlanılması planlanıyor.

 

Görsel kaynaklar için

  • http://www.dailymail.co.uk
  • http://www.news.com.au
  • http://www.haberturk.com

 

İlayda Eva Baygın

Leave a Reply