Podyumlardan bloglara her sene bizi şaşırtmayı başaran sadece sezonun kilit parçaları ya da yeni makyaj trendleri değil. Her geçen gün değişen bir trend daha var! Farkında olmasak da kimi zaman vahşi bir etki yaratan kimi zaman da masumiyeti ön plana çıkartan birkaç tüyden fazlası KAŞLAR

 

Defilelerin ruhuna göre makyaj ve kaş artistlerinin yaratıcılıklarının sınırlarını zorladığı şu günlerde sürekli bir değişim halinde olan kaş trendinin öncüleri arasında Cara Delevingne’den Dua Lipa’ya, Brooke Shields’den Lara Stone’a modeller, aktrisler ve stil ikonları var. Kaş şekillerindeki değişim aslında her kadını etkisi altına alıyor demek hiç de yanlış olmaz. Tabi ki sadece son zamanlarda değil, yıllardan beri büyük değişimler mevcut. Marion Cotillard’ın Kaldırım Serçesi filmiyle tekrar hatırladığımız Edith Piaf’ın 1930’lu yıllardaki ikonik incecik kaşlarına karşı, Sophia Loren’in aşırı kemerli ve özenerek taranmış kaşları yıllar boyunca değişmiş kaş trendlerinin sadece iki örneği. Yoksa Elizabeth Taylor’ın kaş yarışında herkesi solda sıfır bırakabileceği mükemmel kaşlarını ve bir başka efsane Audrey Hepburn’ün yatay taranmış kaşlarını da unutmak mümkün değil. Türk kadınları arasından da Adile Naşit’in ipince, Türkan Şoray’ın da kavisli ve belirgin kaşları asla unutulmayacak efsanelerden.

   

 

Suratımızın büyük bir kısmını kaplayan ve karşımızdakilere büyük mesajlar verebilecek kaşlar asla hafife alınmamalı. Şeklinden rengine hatta dolgunluğuna kadar olduğumuzdan daha genç ve sağlıklı gösterme özelliğiyle birlikte surat hatlarımızı da büyük ölçüde yumuşatabilir. Tabi ki surata uygun olmayan kaşlar için tam tersi de olabilir. Bir başkasında görüp beğendiğimiz kaş şekli bizim suratımıza uygun olmayabilir. Bu sebeple suratımıza uygun kaş şeklini bulmak için uzmanlardan yardım almak en doğru yöntem.

Moda haftası arifesinde de akıllardaki soru trendin hangi yöne gittiği. Son yıllardaki kalın ve dolgun kaş çılgınlığı bizi uzun bir süre daha çekim alanında tutacakmış gibi gözüküyor. Bunda pahalı kozmetik devlerinden orta kalitedeki firmalara kadar her markada kolaylıkla bulunabilecek, kaşlara dair ürünlerin de etkisi büyük. Birkaç sene öncesine kadar kaşlara yalnızca cımbız ile şekil verilirken artık her bütçeye uygun kaş jellerine, farlarına, kalemlerine ve hatta taraklarına ulaşmak mümkün. Eğer her gün bunlarla uğraşmak istemeyenler gibiyseniz ya da su ile temasından çekiniyorsanız daha kalıcı yöntemler de mevcut. Bunlardan en çok ses getireni kaş kontürü. Günün 24 saati hep dolgun ve şekilli kaşlara sahip olmak isteyen kadınlar için ideal bir uygulama. Kalıcılığı ve doğallığı hakkında soru işaretleri olsa bile doğru uygulamayla başarılı sonuçlar elde edilebilir gibi duruyor.

 

Her Bütçe İçin Güzel Kaş Ürünleri:

Kalemler:

$      H&M Brow Specialist ( 4 Farklı Renk Çeşiti ve Tarak)  – 9.99 TL

$$    Yves Rocher Couleurs Nature ( 6 Farklı Renk Çeşiti ve Tarak)  – 44.90 TL (indirimsiz fiyatı)

$$$ Benefit Goof Proof Eyebrow Pencil ( 5 Farklı Renk Çeşiti ve Tarak) – 168 TL

Benim Tercihim: H&M 

 

Farlar:

$      Maybelline Master Brow Pro Palette (2 Farklı Tonda) -27.99 TL

$$    The Balm Brow Pow ( 3 Farklı Renk) -39.50 TL ( internet fiyatı)

$$$ Estée Lauder Brow Now- All in One Brow Kit (3 Farklı Tonda) -180 TL

Benim Tercihim: Estée Lauder 

 

Jeller:

$      Rimmel London Brow This Way ( 4 Farklı Renkte) – 13 TL

$$    Max Factor Natural Brow Styler (Şeffaf) -56 TL (indirimsiz fiyatı)

$$$ Bobbi Brown Waterproof Brow Shaper (Şeffaf) -105 TL

Benim Tercihim: Max Factor

 

BONUS:

Revlon Brow Fantasy – Bir tarafında kalem bir tarafında da jel olan bu ürün hem doğal bir görüntü veriyor hem de pratik. Fiyat -36.90TL  (indirimsiz fiyatı)

 

 

 

 

 

Görseller:

hepsiburada.com/max-factor-natural-brow-styler-kas-sekillendirici-seffaf-01-clear-pm-HB0000045SC6

watsons.com.tr/p/brow-fantasy-kas-kalemi-ve-jeli-koyu-hahverengi-17213?gclid=EAIaIQobChMIv5a1k4v72AIVxuAYCh3Neg9rEAYYASABEgJVO_D_BwE

www2.hm.com/en_ie/productpage.0273781005.html

dilaykozmetik.com/estee-lauder-brow-now-all-in-one-brow-kit-03-dark-kas-kiti

smh.com.au/lifestyle/beauty/its-ok-to-be-a-tiny-bit-afraid-of-cara-delevingne-eyebrows-but-theyre-worth-it-20170327-gv7aws.html

www.google.com.tr/search?q=lara+stone&rlz=1C1NHXL_trTR684NL684&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjPqIS0o_vYAhWDBiwKHSa8Aq4Q_AUICigB&biw=1366&bih=637#imgrc=3_KwynbxzXDVuM:

www.google.com.tr/search?q=evolution+of+brows&rlz=1C1NHXL_trTR684NL684&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjjvODSpPvYAhXM1qQKHewyAJ0Q_AUICigB&biw=1366&bih=637#imgrc=Ma1dInXCVDxMcM:

famousfix.com/topic/ses-magazine-turkey-march-1973

instyle.com/news/sophia-loren-age-birthday-beauty-transformation

buycelebrityclothes.com/fashion-news/brooke-shields-cara-delevingne-and-more-celebrity-eyebrows-we-envy-photos

ladylifehacks.com/eyebrow-shape-shape-face/

breakfastwithaudrey.com.au/beauty-tips-perfect-eyebrows/

 

Leave a Reply