Koş Louboutın Koş // Lüks Sneaker Çağı

Stilletto denilince ilk akla gelen marka, lüks ayakkabıların şahı Christian Louboutin, 2019 İlkbahar- Yaz Paris Moda Haftası’nda görücüye çıkardığı lüks spor ayakkabı koleksiyonu “Run Loubi Run” la hedef şaşırttı. İlk defa spor ayakkabı koleksiyonu çıkaran Louboutin’in kampanya yüzü ise çok da yabancı olmadığımız bir isim,  P. Diddy ve Kim Porter’ın oğlu Quincy Brown. Sadece kampanya yüzü olmakla da kalmayıp, yönetmenlik ve yapımcılık koltuğuna da oturan Brown, reklam filminin fon müziği olarak da yeni şarkısı Mosaic i seçmiş.

30 Ocak’ta websitesi ve mağazalarda satışa çıkan koleksiyonda hem erkek hem de kadınlar için parçalar bulunsa da, asıl müşteri kitlesi şehir hayatında sürekli koşuşturan şık ama bir o kadar da durdurulamaz kadınlar. Balenciaga’nın çirkin sneaker akımına karşılık lüks, şık ve rahat sneakerlar görmek ise gelip geçici trendlerin hakimiyetindense, gerçek modaya olan inancımı geri getirdi desem abartmış olmam!

Zamanında Yves Saint Laurent ve Chanel ‘ e de ayakkabı tasarlayan, 1991’den bu yana da kendi markasıyla bir ikon haline gelen Christian Louboutin, Run Loubi Run‘la ilk bakışta yüksek topuklu ve kırmızı tabanlı imza kalıbı dışına çıkmış gibi gözükse de, bu spor koleksiyonun arkasında Louboutin olduğu her parçadan belli. Gümüş, siyah, kırmızı ve beyaz renk paletine sahip; çoğunlukla neopren, parlak deri ve satenin kullanıldığı; kabalıktan uzak yüksek tabanlı ve de tabi ki Louboutin denilince ilk akla gelen sivri dikenli bu ayakkabılar spor salonlarında ya da sahalarda boy göstermeye de uygun. Esnek yapısı ve hava tabanlı versiyonları sıçrama kapasitesi verse de spor için ne kadar kullanışlı olduğu tartışılır fakat bu sofistike, cesur ve modern ayakkabılara kırmızı halılarda rastlamamız an meselesi gibi.

Koleksiyonda, Red Runner Flat ve Spike Sock modelleri bulunmakta. Spike Sock modeli dikenli yapısı ile Red Runner’ın klasik koşu ayakkabısı kalıbından biraz daha Louboutin ruhuna sahip. Bu iki modelin hem kadın hem de erkek versiyonları olsa da kadınlar için daha fazla seçenek var çünkü bu modellere ek VRS 2018, 123 Run ve Krystal Sock modelleri de mevcut. Ayrıca iki renk çeşidi olan kova çanta da koleksiyonun bir parçası. 1000 ile 4000 dolar arası fiyat aralığı olan koleksiyondan benim favorilerim ise Krystal Sock Donna Flat, lacivert Red Runner Flat ve kırmızı Marie Jane Bucket Çanta.

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yıl içerisinde daha fazla modelin satışa çıkacağı da marka tarafından doğrulandı. Yeni ürünleri takip etmek ve koleksiyonun geri kalanına göz gezdirmek için buraya tıklayabilirsiniz...

 

 

 

 

Kaynakça & Görseller:

us.christianlouboutin.com/ca_en/shop-online-1/women-canada/women/flats.html

http://us.christianlouboutin.com/us_en/shop-online-3/run-loubi-run.html

fashionweekdaily.com/christian-louboutin-quincy-brown/

 

Leave a Reply