Geçiş Mevsimlerinin Kurtarıcısı: Culotte Sokak Stili

Baharın sonlarına doğru yaklaşırken günden güne yaz yüzünü gösteriyor fakat havanın dengesiz tavrı bugünlerde bizleri giyimimiz konusunda zorlayabiliyor. Özellikle bir açıp bir kapayan, güneşliyken yağmurları tepemize indiren bu havalara uygun kıyafetler bulmak da haliyle zorlaşıyor. Bu yüzden gelin culotte pantolonları tercih edin, sizi bu belirsiz havalar mahvetmesin!

Aslına bakarsak culotte sokak stili ile 2015 sezonunda sonbahardan kışa geçiş zamanı tanıştık fakat rahatlığı ve şıklığı aynı stilde buluşturan bu pantolonları o kadar çok sevdik ki bahardan yaza geçiş döneminde de kullanmak hiç de fena bir fikir değil.

culottes-cover-620x400

Bu stil, hem rahat hem şık bir stil çünkü bu pantolonlar geniş kesimli olan pantolonlar dolayısıyla tüm gün içinde konforlu olmamızı sağlıyor. Salaş olması ise kombinlerin şıklığından hiçbir şey götürmüyor:)

Diğer yandan bu pantolonlar fazla kiloları saklamanın da bir yolu. Eğer ki bacaklarınızdaki fazlalıklardan rahatsızsanız culotte pantolonlar sizin kurtarıcınız olacaktır. Bunlara ek olarak, culotte stil genellikle yüksek bel olarak kullanıldığından kısa bacak boyunu uzun göstererek yanıltıcı bir görüntü de verir. Bu da olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlar.
rustcolored_culottes_stripes_ohhcouture08

Stilin en güzel yanı ise hem şık kombinin hem de salaş ve spor giyimin bir parçası olabilmesi. Culotte, çoğu yerde pantolon-etek diye de geçiyor, dolayısıyla biz kadınlar için bu iki stilin bir arada bulunması hem şık ve hem de rahat bir seçenek.work-outfits-2

Bu stildeki dokular genellikle düz kumaş olmakla birlikte kot kumaştan olan culotte pantolonlar da var. Kot parçalar spor tarzı olanlar için güzel bir seçenek.

Processed with VSCOcam with a5 preset

Bunlara ek olarak, yeni rahat pantolon-etek stilimize ekleyeceğimiz parçalar arasında crop toplar şüphesiz en başta geliyor. Pantolonlar yüksek bel olduğu için kısa t-shirtler bu stilin tamamlayıcılarından.

Cropped topların sportifliği, kaşe ceketlerin ve stilettoların şıklığı bu stilde harmanlanıyor.

culottes-1

peach-pink-culotte-pants-culottes-with-stiletto-sandals-bell-sleeve-top-and-culottes-outfit-Chanel-medium-classic-flap-bag-black-with-gold-hardware

Kaynakça

Görsel 1

Görsel 2

Görsel 3

Görsel 4

Görsel 5

Görsel 6

Öne Çıkarılmış Görsel: http://blog.mortaki.com/sezona-damga-vuran-culotte-pantolonlar

Leave a Reply