Bir Keyif Seansı Olarak: Masterpiece

Biraz müzik, biraz da paletinize koyacağınız renkler ile yepyeni bir hobi edinmeye ne dersiniz?  Üstelik bunu yaparken hiçbir yeteneğe sahip olmanız gerekmiyor. Aslına bakarsanız Masterpiece’in de bize söylediği, herhangi bir resim yeteneğine sahip değilsek, bu daha eğlenceli bile olabilir!

Masterpiece, çalışmalarına ilk olarak İstanbul’da bir atölyede başlamış fakat artık bu keyif seanslarında Ankara şubesinde de buluşmak mümkün. Yaklaşık üç saat süren bu seanslar, hafif müzikler ve keyifli sohbetler eşliğinde içinizdeki yeteneği tuvallere aktarmanızı hedefliyor.

Üç saatlik bu keyif seanslarında, yemek ve içmek serbest! Kahve kokusu eşliğinde fırçaların tuvale her sürtüşünde çıkarttığı ses keyfinize keyif katacak diyebilirim. Dahası, yeni insanlarla tanışıyor ve en önemlisi de kendi şaheserinizi ortaya çıkarıyorsunuz! Belki de bu etkinliğe gelirken elinizde hiçbir şey olmadan geliyorsunuz fakat çıkarken herkes kendine ait bir yağlı boya tablo ile eve dönüyor.

img_0470

img_0486

Resimle ilgili hiçbir bilginiz olmasa da burada renk karışımlarını ve fırçaların kullanımını öğrenebilirsiniz. Boyanacak eser tuvallerinize hazır bir şablon şeklinde size sunulduğu için eğitmenin yönergeleriyle adım adım ilerlemeniz yeterli olacaktır. Dahası bu üç saatlik seans ile farkında olmadığınız yeteneklerinizle tanışabilirsiniz ya da benim gibi aradığım şey buymuş deyip yağlı boya eğitimi almayı düşünebilirsiniz.

img_0464

Gelelim etkinlikte hangi eserlerin boyandığına. Benim etkinliğe katıldığım gün konu Pablo Picasso idi, on iki kişilik bir grupla Picasso’nun Şapkalı Kız’ını boyadık ve oldukça da keyif aldık. Görünüşte hepimiz aynı portreyi boyamış olsak da aslında tuvallerimize her bir fırça darbemizle on iki farklı ruhu yansıttık. Ara renklere ulaşmak için hepimiz aynı ana renkleri karıştırdık fakat hiç birimizinki aynı renk çıkmadı ve sonunda herkes farklı bir tona ulaştı. Aslında bu seans güzel vakit geçirmemi sağlarken hem hayatla hem de kendimle ilgili şeyleri keşfetmemi sağladı. Bana kalırsa, bu etkinlik en azından bir kere denenmeli. Kendinizden bir şeyler bulacağınıza eminim, güzel zaman geçirmek ise garantili.

pageew

Adım adım “Şapkalı Kız”

Bunlara ek olarak, yağlı boyaların konusu her güne ve seansa göre değişiyor dolayısıyla Masterpiece bizlere birçok yağlı boya teması öneriyor. Boyamak istediğiniz temayı gününe göre seçip kararlaştırabilirsiniz, etkinliğin günleri ve biletleri Biletix’te mevcut. Detaylı bilgiye aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

img_0487

http://www.studiomasterpiece.com/

http://www.biletix.com/etkinlik-grup/115442810/ANKARA/tr

Öne Çıkarılmış Görsel: http://www.studiomasterpiece.com/

Leave a Reply