Son yıllarda ülkemizde olduğu gibi dünyada da Cadılar bayramı furyası almış başını gidiyor. Kabul edelim bizim bayramımız olmasa da oldukça eğlenceli ve can alıcı. Yılbaşından sonra yılın tanık olunan en eğlenceli partileri ve en merak edilen kostümleri bu dönem moda dergilerine, bloglara düşüyor. Her yıl ekim aynının son günü gerçekleşen Hallowen/Cadılar Bayramı partileri, bir nevi moda severlerin yaratıcılığını konuşturduğu, seksapelden vahşiye sayısız konseptten oluşan kostümlerin buluştuğu an. Bazen çarpıcı bir Cadılar Bayramı kostümü bulmak için en kolay yol spontene izlenen bir film bile olabiliyor. Milyonlarca kitaba, sergiye moda çekimlerine, kareografilere ilham veren filmler neden çılgın Hallowen kostümlerimize vermesin ki ? Ben de bu yüzden en ikonik film, TV ve oyun karakterlerini, belki bir dahaki cadılar bayramı ya da kostüm partisinde sizlere ilham vereceğini düşünerek sunuyorum.

    Önceliğim tabi ki de Tim Burton’ ın müthiş yeteneği ve Johny Deep’in en ürkütücü haliyle bile inanılmaz çekici olduğu, Edward Scissorhands karakteri ile Makas Eller. Dita Von Teese de Edward Scissorhand’ı tercih edenlerden ve her zamanki gibi kostüme biraz da kendisinden parçalar katmış.

           EDWARD SCISSORHANDS, Johnny Depp, 1990, TM and Copyright © 20th Century Fox Film Corp. All rights re                                         132525548KI008_2011_MOCA_Ga

   Ve karşınızda Sarah Jessica Parker! Üstelik bu sefer feminen bir Manhattan kadını Carrie Underwood’un aksine tam bir Hallowen kadını, Sarah! Hokus Pokus filminin tüm karakterleri cadılar bayramı kostümlerinize ilham verebilir.

HOCUS POCUS, Kathy Najimy, Bette Midler, Sarah Jessica Parker, 1993

Hallowen kostümlerine biraz da seksapel katmak isteyenler için en iyi tercih tabi ki de Batman Kara Şovalye’den Kedi Kadın!

dark_knight_rises_catwoman_promo1

Son zamanların en popüler dizilerinden Game of Thrones‘un Khaleesi antik çağların prensesine bürünmek isteyenler için farklı bir seçenek olabilir.

la-reine-khaleesi-de-game-of-thrones

Kimi için ürpertici kimileri için de seksi olsa da kuşkusuz Kara Kuğu filminde Natalie Portman’in mükemmel balerin kostümü, keskin göz makyajı ve sahnede ki kuğu vari akışıyla hafızalara kazındı. Siz de bir Hallowen partisinde hafızalarda yer etmek isterseniz, Keira Knightley ışığında bir kara kuğu olabilirsiniz.

swan11

Son zamanlarda sıkça duyduğumuz neo-feminen yani maskünen şıklığa sahip bir kadın karakter ararken maskünen bir kadını en çok video oyunlarında bulabileceğimi düşündüm ve aklıma ilk gelen Metroid oyunundan Samus Aran oldu. Oyun piyasasının film ve müzik sektörünü geçmeye başladığı bu dönemlerde, modern çağa ayak uydurarak oyun karakterlerini moda ile harmanlayabiliriz.

samus-aran-with-and-without-suit    Ve kapanışı benim için en özel filmle yapıyorum, Pretty Woman! Eğer Julia Roberts gülüşüne sahipseniz çılgın kostümlere gerek yok, Pretty Woman’ın Vivian’ı gibi doğal olmanız yeterli.

pretty-woman-51dd2e4817dc6

Leave a Reply