Hani bazen aklınızdaki düşünceler çok ağır gelir de bir şekilde dışa vurmak istenir ya? Paralama Defteri işte tam böyle zamanlarda bu enerjiyi yaratıcı bir şekilde yansıtmaya yardımcı olacak şekilde tasarlanmış bir kitap. Yazar ve blogger Keri Smith’in tüm kitapları kişinin farklı yaratıcını yönlerini belirli yönergeler aracılığıyla keşfetmelerini sağlamayı hedefliyor ve kendisine gönderilen sayfaları da blogunda paylaşıyor.

Yönergeler, kitabın da adından anlaşılacağı gibi kitabı paralamaya yönelik tasarlanmış ancak çok detaya girilmeyerek kişinin kendi yaratıcılığını öne çıkarması hedeflenmiş. Sinirliyken, sıkılmışken ya da sadece zihindekileri kağıda dökmek için birebir olan bu kitap sayesinde sıkılmak mümkün olmayacaktır. Boyama, kesme, biçme, yapıştırma… Kısacası süslemek, tasarlamak ya da yalnızca paralamak için gerekli olan her imkanı sunarak kişiye kirlenmek ve kirletmek için bir fırsat niteliğinde olan bu kitap, yaşamın dayattığı düzene karşı bir başkaldırı niteliğindedir denebilir.

Ben de ilk aldığımda sadece yönergelerin söylediklerini yapıp geçerken, artık her bir sayfaya daha çok zaman ayıranlardanım.

Paralama Defteri hakkında daha fazla fikir sahibi olabilmek için aşağıdaki videolara bir göz gezdirin:

 

Kitaba D&R’dan 25 TL’ye, İngilizce versiyonunu 39,38 TL’ye ve cep boyunu ise 26,24 TL’ye satın almak mümkün.

Leave a Reply