Yaratıcılıkta sınır tanımayan beyinler için dünyada fazlasıyla malzeme var bunlardan biri de şüphesiz insan vücudu. Son zamanların popüler sanatlarında biri olan Vücut Boyama Sanatı tüm dünyada olağanca hızıyla ilerlemeye devam ediyor. Özellikle pek çok sanatçı sosyal medya üzerinden yarattıkları eserleri paylaşıyorlar. Peki nedir bu vücut boyama sanatı ?

bodyart

Vücut Boyama Sanatı 1940’lı yıllarda Gilbert Proesch ve Georger Passmor tarafından ortaya konulmuştur. Bu sanat akımında insan vücudu tablo gibi işlenir.Ayrıca vücutla ilgili sanat çalışmalarında bir öze dönüş vardır.Psikolojik anlamda bakıldığında ise bir duygunun son evresi anlatılır.

Gilbert-and-george

Günümüzde ise Hikaru  Cho Vücut Boyama Sanatı’nın başarılı temsilcilerinden biridir. Yaptıkları eserler gerçekten nefes kesici.

Hikaru-Cho_07

SA_Body-Paintings_Hikaru-Cho_Sickest-Addictions_Sick-Addicts_2014

_Hikaru_Cho_Amnest_2844084k

slide_325595_3122242_free

Gelelim dudak boyama sanatına özellikle Instagram sayesinde bu sanat Türkiye’de de hızla yayıldı. Genç ve yetenekli makyaj sanatçısı Laura Jenkinson dudak boyama sanatında en çok dikkat çeken isim. Yaptığı muhteşem boyamalarda Disney karakterlerini kullanan makyöz, boyamaların inandırıcı ve daha gerçekçi durması için dudağına, diline şekil vererek yaratıcılığını konuşturuyor.

mouthart

laura-jenkinson-1[3]

mouthpainting

a99058_mouth-art_2-SHREK1

Leave a Reply