The_Fancy1_gallery-cover_6021

Her geçen gün teknoloji gelişiyor, bunun neticesinde de hayatımızı kolaylaştıran pek çok yeni uygulama ile tanışıyoruz. Pek çok farklı alanda kullanılabilecek uygulamalar gördüğümüz gibi modayla ilgili de uygulamalar bulmak mümkün. Alışverişe çıktığımızda hayatımızı çok daha kolay kılacak uygulamalara uzun zamandır erişebiliyoruz. Lakin her geçen gün bu alandaki uygulama sayısının artışı, bir süre sonra kullanıcılar için bir zorluğa dönüşmeye başladı; çünkü hangisi işe yarar, hangisi kötü bilinemez oldu. İnternetin her alanında da gözlenen bu durumu, bir nebzede olsa moda dünyasından kaldırmak için bu yazımda sizlerle deneyip beğendiğim uygulamalardan üçünü tanıtacağım: Tagbrand, The Hunt, Pose.

#1 Tagbrandunnamed

“TagBrand.com” adresinden veya Google Play ve App Store’dan ulaşabileceğiniz sayfa-uygulama temel olarak giyime meraklı insanları bir araya toplama aracılığıyla ilk olarak Rusya’da ortaya çıkmıştır. Bu uygulama aracılığıyla kıyafetlerinizin fotoğrafını çekebilir ve markalarına göre etiketleyebilirsiniz. Farklı moda akımlarına kapılmış insanları takip ederek yeni fikirler edinebilir onlardan da ne giyeceğiniz konusunda tavsiye alabilirsiniz. Farklı kombinlerinizide kaydetmenize izin veren uygulama aynı zamanda markasını bilmediğiniz kıyafetleride bulmanızı sağlıyor. Bunun için tek yapmanız gereken markasını aradığınız kıyafetin bir fotoğrafını atmanız ve kısa bir zaman içinde markası elinizde. Hatta kimi zaman aradığınız ürünün, yaşadığınız şehirdeki hangi şubede bulabileceğinizi bile öğrenebilir, alışveriş anında yaşadığınız kararsızlıkları, hangisini almalıyım butonuyla insanlara danışarak çözebilirsiniz.

screen568x568 (1)

#2 Pose

Yine aynı şekilde “pose.com” adlı adresten veya Google Play ve App Store’dan erişebileceğiniz uygulama, tasarımı ve adıyla çok iddaalı duruyor. İyi bir kombinasyon yakaladığımızda gelen iltifatları hepimiz severiz. Ne yazık ki bu iltifatlar biz gün sonunda üstümüzü değiştirene kadar gelmeye devam ediyor. Pose ile bu iltifatlar sonsuza kadar devam etme özelliği kazanabilir. Sadece kombininizin bir fotoğrafını atmanızın üzerine, uygulamayı dünyanın her tarafından kullanıcılar size bu iltifatları devam ettiriyor, kimisi geleceğe dair farklı kombin tavsiyelerinde bulunuyor. “Ne giysem? Ne ile birlikte giysem? Kim ne giyiyor?” gibi soruları cevaplandırmak için ortaya çıkan uygulama aynı zamanda direk kendisi üstünden alışveriş yapılmasına izin vermesiyle de kullanıcılarını cezbediyor.

 

#3 The Hunt

Kendisini giyimden kaynaklı kıskançlığın tedavisi olarak tanımlayan uygulama ne yazık ki android platformunda bulunmuyor. Lakin resmi sitesi “thehunt.com” olan uygulamaya App Store’dan erişmek mümkün. Alışverişi bir av olarak gören geliştiriciler, kullanıcılara da birkaç çeşit av sunuyor. İlk av aranan ürünün tamamen aynısını bulmakla alakalı, tamamen kullanıcılar üstünden yürüyen bu uygulamada, aranan ürünü bulan kazanıyor. İkinci avsa baktığınız kıyafetin bir benzerini bulmak üstüne, her zaman tam olarak aynısını arayacak değiliz ya. Daha pek çok çeşit av tanımlayan uygulamanın diğerlerinden farkı, kendisini sadece kıyafetlerle kısıtlamayıp, telefon kılıflarından tutun yanınızda bulundururken üstünüze uymasını gözettiğiniz her türlü şeye yer vermekte.Adsız

Leave a Reply