gq-harry-styles-cover-one-direction

X Factor adlı yarışmanın İngiltere ayağında ışığı parlayan genç sanatçı Harry Styles, kısa bir sürede tarzıyla herkesin dikkatini çekmeyi başarmış durumda. One Direction adlı grupta vokal olan Styles geçtiğimiz yıl İngiliz Moda Ödülleri’nde “Stil İkonu” seçilmiştir. Peki, gelecekte sanatçı kimliğinden çok giyimiyle ön plana çıkması muhtemel olan Harry Styles aslında kimdir?

04_d

Londra Moda Haftasında Harry Styles

1 Şubat 1994 yılında Holmes Chapel, Cheshire, İngiltere’de dünyaya gelmiş, genç şarkıcı küçüklüğünden itibaren şarkı söylemeye ilgi duymuş ve bir süre boyunca “White Eskimo” adlı grupta solist olmuştur. Harry Styles, X Factor‘de jüri olan Simon Cowell öncülüğünde ortaya çıkan One Direction adlı müzik grubu ile adını dünyaya duyurmayı başarmıştır. Geçtiğimiz yıl MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde Justin Timberlake ve Rihanna gibi isimleri geride bırakarak En İyi Görünüm ödülünü almış ve kendisini bir kere daha kanıtlamıştır. Genelde sempatik bir duruş yakalamaya çalışan Harry Styles’ın değişik renklerde ekose gömlek giymeyi sıkça tercih ettiği fark edilmektedir. Basit bir jean veya şık bir takım da giymiş olsa her zaman kıyafetlerini bir aksesuarla tamamlaması, yaptığı kombinleri daha etkili kılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda her ne kadar kırmızı gibi daha canlı tonları giymeyi tercih ettiği gözlemlensede, son zamanlarda daha koyu renkleri seçtiğini söyleyebiliriz. Çoğu zaman ise bol ve rahat kıyafetler giymeyi tercih ettiğini söylemek yanlış olmaz.

 

fotoğraf

Moda konusunda çok hassas olduğunu sıkça belirten Styles için Londra Moda Haftasının daimi üyesi diyebiliriz. Son yıllarda neredeyse düzenlenen bütün defilelere katılmış. Hatta Teen Vogue dergisi tarafından; son katıldığı moda haftasında, dışarıda uzun süre poz vermesi üzerine esprili bir yolla gösteriyi çalmakla suçlanmıştır. Defileleri genelde arkadaşlarıyla takip etse de,zaman zaman tek başına olma pahasına  gösterilere giderek giyime verdiği önemi göstermektedir.

harry_styles_girlfriend_2013

 Son olarak giyimiyle dikkat çekmesi üzerine kendisine katıldığı bütün programlarda yöneltilen giyimle ilgili sorulara hep “Sabah evden çıktığımda her zaman günlük programım belli olmuyor. Ne olursa olsun gün sonunda hala kendimi rahat hissedebileceğim kıyafetler giymeye özen gösteriyorum. Tabi bir de temiz olmasına…” şeklinde yanıt verdiğini belirtebiliriz.

Leave a Reply

1 comment

  1. Mediha Doğan

    Tebrik ederim,Ali Burakcım.İyi bir araştırma olmuş.Hadi bakalım diğer yazılarını da bekliyoruz.Gençlerin yazılarını okumak da bir zevk..