4 Yaşında Kağıttan Elbise Tasarımcısı

4f773f60a3f711e3a2530e616ca66f71_8_InternWork

Tasarımcı olmak için çok uzun bir süreçten geçildiğini ve bu süreçte çok büyük hayaller kurulduğunu biliriz. Bir Karl Lagerfeld ya da Donatella Versace olmak çok kolay bir şey değil. Ama annesinin takma adıyla 4 yaşındaki Mayhem’in yaptıkları ve hayalleri kendisinden büyük. Annesi Angie’yle birlikte kağıt elbiseler tasarlaması ve daha sonra Angie’nin instagram’da @2sisters_angie adlı  hesabından bu resimleri paylaşmasıyla küçük Mayhem, dünyaya modanın aslında yaş işi olmadığını gösterdi ve kısa sürede büyük bir beğeni kitlesi yarattı.

Bu sevimli kız, hediye paketlerini, kartonları hatta peçeteleri kullanarak gördüğü moda şovlarındaki elbiseleri taklit ederek ve annesi Angie’yle birlikte yeni elbiseler tasarlayarak moda dünyasında yepyeni bir fenomen oldu. Angie, Mayhem’in ilhamını gittiği yerlerden, okuduğu her şeyden ve izlediği şovlardan aldığını söyledi. Örneğin, Mayhem yaptığı köpek balığı elbisenin ilhamını gittiği bir akvaryumdan almış.

o-1643876-570 (3)

Angie’nin kağıttan elbise yapma fikriyle başlayan tasarımlar bir süre sonra ünlü tasarımcıların kıyafetlerini taklit etmeye dönüştü. Bir gün Country Music Awards’ı izlerken Angie, Kimberly Perry’nin sahne şovunu izlerken elbisenin kağıt elbiseye benzediğini ve yapılmasının çok kolay olduğu fikrini Mayhem’le paylaştı. Bunun üzerine Mayhem;  Golden Globes, Grammys,  Project Runway gibi önemli ödül törenleri ve sahne şovlarını kağıt elbiselerle taklit etmeye ve resimlerini paylaşmaya başladı.

sister-angie-recreates-lupita-golden-bloges-gown_InternWork

Lupita Nyong’un Golden Globes Elbisesi

İşin en garip kısmı ise bu küçük tasarımcı için bu elbiseleri yapmak için geçen vakit oldu çünkü bazıları sadece 10 dakikasını aldı. Örneğin en çok beğenilen elbiseleriden biri olan Lupita Nyong’un Golden Globes’da giydiği kırmızı elbisenin yapımının sadece 10 dakikasını aldığını belirtti.

Angie, Mayhem’in ileride bu çalışmaları yapıp yapmayacağı konusunda ise Mayhem’in bu işi yapmayı istediği süre yapacaklarını belirtti. Kim bilir, belki Mayhem de Coco Chanel gibi moda dünyasında yepyeni bir soluk yaratır ve kağıttan elbiseleri günlük hayatımızda da görmeye başlarız.

Mayhem’in elbiselerinden bir kaç örnek:

sister-angie-recreates-katy-perry-grammy-dress_InternWork

Katty Perry’nin Grammy Elbisesi

sister-angeie-recreates-jennifer-lawrence-oscar-gown_InternWork

Jennifer Lawrance’ın Golden Globe Awards’daki Elbisesi

o-1643876-570

Taylor Swift’in CMA Awards’daki Elbisesi

o-1643876-570 (2) o-1643876-570 (1)o-1643876-570 (4)

Kaynaklar:

http://www.huffingtonpost.com/2014/02/26/4-year-old-paper-dresses-fashion-by-mayhem_n_4855545.html

Leave a Reply