Stilinize Uygun Sohbahar Kokuları

Havaların soğumasından kaynaklanan enerji ve ruh halindeki düşüklükle eminim çoğu kişi şu sıralar başa çıkmaya çalışıyordur. Ama sonbahar, modanın en üretken olduğu ve stilinizle en çok oynayabileceğiniz mevsim. Hatta yazın kullandığınız hafif, çiçekli veya meyvemsi kokuları da geride bırakmanın zamanı gelmiş olabilir. Bu sebeple sizin için bir parfüm listesi oluşturdum. Aralarından stilinize en uygun kokuyu seçebilirsiniz.

Gizem, Orgazm, Tehlike: Marc Jacobs Liz Taylor’ı Tekrar Gündeme Getiriyor “Marc Jacobs, Decadence”

marc-jacobs-decadence-2015

Marc Jacobs’ın tatlı ve masum kokularına alışığız. Daisy’nin çiçeksi ve ferah kokusundan sonra Decadence radikal bir değişiklik olmuş. Jacobs, yeni parfümünde Elizabeth Taylor’ın baş döndüren seksapelini şişelemiş. Reklamlarındaysa Adriana Lima yer alıyor. Bu sonbaharda tehlikeli bir çekiciliğe bürünmek istiyorsanız Decadence yeni kokunuz.

Venedik Sıcağı “Tom Ford, Venetian Bergamot”

tom-ford-venetian-bergamot-eau-de-parfum-250ml-for-women

Tom Ford’un yeni parfümü Venetian Bergamot, bergamotun yoğun kokusu etrafında hafifçe hissedilen karabiber acılığıyla çevrili. Koku, yazın son günlerinde Avrupa’da sırt çantasıyla dolaşmak gibi hissettiriyor. Yoğun tempo ve soğuk havadan kaçmak isteyenler için ideal.

Denizi mi Özlüyorsunuz? “Jo Malone, Wood Sage”

jm-sea-salt-s

Jo Malone’la kışı da deniz kıyısında geçirmek ister miydiniz? Deniz tuzu ve adaçayı tabanlı bu topraksı koku California sahillerinin havasını kıyafetlerinize taşıyacak. Yalınayak sahilde hafif serin bir havada yürüyüşe çıkmayı özleyenler için yaratılmış.

Şımarık Değilim, Lükse Aşığım! “Givenchy, Dahlia Divin”

givenchy-dahlia-divin-3

GivenchyDahliaDivinMakingOf4

Sohbahar gelir ve Givenchy’den söz açılmazsa ayıp olur. Yeni kokuları Dahlia Divin, yasemin odunsu bir kokuyla çevrelenmesi randevu akşamları için ideal bir koku yaratmış. Şehvet, lüks ve tutku bir şişede buluşmuş.

Ateşiniz var mı? “Kilian, Smoke for Soul”

by-kilian-addictive-state-of-mind

Smoke for Soul’da kenevirden esinlenilmiş. Tütünün acısı greyfurt, okaliptüs ve kekik kokularıyla birleşiyor. Kilian’ın hafif ama rahatsız edici bu kokusuyla asi ruhunuzu ortaya çıkarın.

“Sıradan” Bana En Uzak Sözcük “Dead of Night”

o.25714

Borneo’daki oudh ağacının yağlarından elde edilmiş büyülü bir parfüm. Cidiniz kokuyu emiyor, zamanla değişiyor ve cildiniz kimyasına uyan bir koku yaratıyor. Seksi ve büyülü bir parfüm.

Enerjimi Kıskanmayın Lütfen, Mutluyum! “Annick Goutal, Vent de Folie”

ag-vent-s

Özgür, cesur, iyimser ve spontan kadının kokusu. Hayatı ve çılgınlığı benimsemiş genç bir hikayesi var parfümün. Kan portakalı ve gül ağırlıklı bu parfüm modern ve enerjikseniz sizin için yaratılmış.  Vent de Folie, çılgınlık rüzgarı…

 

Leave a Reply