Markaların Sonbahar/Kış Koleksiyonlarından Esintilerle 3 Farklı Kombin

Prefall ve Fall trendlerinin Vogue ve Harper’s Bazaar gibi  moda dergilerinin sayfalarıyla buluşmaya başladığı şu günlerde beni bir heyecan sardı. Dergileri karıştırırken yakaladığım bazı parçalar yüzünden aşık olunca gözlerinde kocaman kalpler beliren çizgi film karakterlerine büründüm. Bunun üzerine beğendiğim bazı parçaları sizlerle buluşturup bir yandan da yeni sezonda sık sık karşılaşacağımız parçalar hakkında tüyo vermeye seri şeklinde devam etmek istedim.

Kombin 1:

361201_in_pp

Gianvito Rossi Biker Boot’lar

Sonbahar döneminde özellikle “cape”ler yani pelerinler fazlasıyla kullanılacak gibi duruyor. Öyle ki Saint Laurent, Moschino, Stella McCartney gibi markaların koleksiyonlarında çoktan yerlerini aldılar. Görselde kullandığım Moschino Cheap&Chic line’ından olan “pelerin” sadece pelerin olmasıyla değil; aynı zamanda ekoseyi andıran desenleri bulundurmasıyla sonbahar 2013’ün trendlerini bir arada topluyor. Bu sezon ekoseye her yerde rastlayacağız. Bu pelerinin altına sade siyah veya koyu renk bir jean giyerek, ki ben burada J-Brand’in yeni sezondan olan siyah mid-rise bir jean’ini kullandım, ve bunları da sezonun trendi olan “motorcu” botlarını andıran Gianvito Rossi çizmelerle tamamlayabilirsin. Eğer ekose seni açmadıysa Saint Laurent’in fall koleksiyonundan bir başka parça daha.

Geçen yıl kendini belli etmeye başlayan güzelim cape’lerin bu sezon moda olmasına en çok ben sevindim sanırım. Cape trendine biraz şüpheyle yaklaşabilirsin; ancak üstteki resimde alternatif olarak kullandığım Saint Laurent’ni model üzerinde vücut bulduğu hali belki şüphelerini yok edip pelerin fikrine alışmanı kolaylaştıracaktır.

 

Kombin 2:

 

Markus Lupfer bu sezon sweatshirt ve kazakları buluşturan tasarımlarıyla parlayan koleksiyonlardan. Sonbahar ve kış aylarında sweat-shirt ve kazaklar bu yıl özellikle ön planda.

Jil Sander Fall 2013’ten bir parça. Bu sezon gri ve tonlarını sık sık göreceğiz, nitekim neredeyse bütün modacıların koleksiyonlarında sanki gri ve tonlarına bu yıl bir saygı duruşu yapılıyormuş kadar çok parça var.

 

 

Robert Clergie platform brogue’lar veya diğer bir değişle “creepers”. Bu sezon ayaklarda oxford, loafer ve brogue’larla çok vakit geçireceğiz.

376941_fr_sl

Marni’nin şirinötesi lace-up’ları sade bir üst ve pantolan tercih edip ayakkabıda fark yaratmak isteyenler için ideal

Bu pantolan ile çok şık duracak alternatif bir önerim var. Harper’s Bazaar’ın ağustos sayısında gördüğümde inanılmaz etkilenmiştim.

37482918SK_11_f

Alexander McQueen

 

 

Kombin 3:

Bu sezon A kesim etekler ön planda (yaşasıın!). A-kesimli etekleri neden mi seviyoruz? Çünkü onlar hem şık, hem şirin hem sofistike olmayı başarıyorlar, özellikle biraz yüksek belli modeller şahane ve Akdeniz tipi vücut hatlarına da daha az kıvrımlara sahip olanlara da, her türlü vücut şekline yakışıyorlar.

386770_ou_pp

Miu Miu bu sezon koleksiyonuyla insanı kendinden geçirir, o kadar tatlı çalışmış ki!

364094_fr_xs

Christian Louboutin

347747_bk_pp

Jimmy Choo pump’lar topuklularla yürümeyi başarabilenler içi ideal.

 

 

 

 

Leave a Reply