Hava sıcaklığının çift haneli rakamlara yükseldiği; instagram filtrelerinin “earlybird” den, “hefe” ye doğru hızlı bir geçiş yaşadığı bu günlerde, kışın kasvetli kıyafetleri gardrobun en diplerine doğru yolculuğuna başlarken, yeni dönemin öne çıkan trendleri için de yavaş yavaş üst raflarda yerler açılmaya başlandı. Bir süredir gitmek bilmeyen gri kışa, bunca zaman beklediğimize değdi dercesine, geçtiğimiz senelerden çok daha renkli bir elveda diyeceğe benziyoruz; çünkü Neon’un krallığı bu sezonun erkeklerini tutsak edecek gibi.

gucciet

Salvatore Ferragamo’nun İlkbahar-Yaz 2013 defilesinde, tepeden tırnağa neondan oluşturduğu kombinasyonlarıyla ilk işaretlerini aldığımız neon hakimiyetine, Gucci, E Trautz, Topman, Marc Jacobs ve Moschino tasarımcılarının da hatırı sayılır katkılarıyla, bu senenin kazananı neon ilan etmemiz çok da abes olmaz herhalde.

2985fc28ff470da6c67b9e7825f464cb

Her sene biraz daha kısalan paça boylarının, kruvaze ceketlerin, kısa ve dar montların, Oxford ayakkabıların ve geçtiğimiz yıllardan biraz daha geniş olan pilili, ağı düşük pantolonların (oh be!) neonla birliktelikleri, bu yıl renkli bir bahar geçirmek isteyenleri en çok sevindirecek haber olacağı kesin. Dolabında renklere yer açan erkek popülasyonun giderek arttığı da göz önünde bulundurursak, pek de yabancı olmadığımız, son derece şehirli bir trendle karşı karşıya olduğumuz söylenebilir.

Her ne kadar, tercihini neondan yana kullanan tasarımcıların İY13 karnesi, birçok  moda eleştirmeni tarafından olumlu notlar alsa da; bir kesim eleştirmenin, neon tasarımların gerçek hayata uyarlanabilirliği konusunda yaşadığı soru işaretleri, sizleri bu sene neon kullanmaktan sakın vazgeçirmesin. Parçaları tek tek ele alıp, renk paletinin zıt tarafları ile kombinleyerek, giyilebilir hale getirmek sizin elinizde.

Leave a Reply