Her yazın vazgeçilmez tartışmalarından biri olan Çeşme mi Bodrum mu sorusuna bir İzmirli olarak Çeşme diyorum! Eylülün yavaş yavaş soğuğunu hissettirmesiyle birlikte kısa bir yaz değerlendirmesi yapmanın tam zamanı.

Yazın iğne atsan yere düşmeyecek Alaçatı’da artık yeni bir adres adından söz ettiriyor: Hacı Memiş.

fotograf-26

 

Caminin sağ tarafında kalan, Cihangir’i andıran fakat çok daha moda çok daha tasarım ve çok daha cool olan Hacı Memiş; tasarım butikleri, antikacıları ve şirin mi şirin restoranlarıyla çok daha popüler. Henüz çok fazla göz önünde olmayan genç modacıların özel tasarımlarıyla dolup taşan bu butiklerden bahsetmek istiyorum.

 

Signin Store

Genç tasarımcılara fırsat veren, takılardan özel kıyafetlere, sandaletlere, rengarenk clutchlara ve hatta kitaplardan ev aksesuarlarına kadar birçok orijinal ürünü bulabileceğiniz bir butik. Oldukça küçük olmasına karşılık bir şey almadan çıkmanızın mümkün olmadığı Signin’e mutlaka uğramanızı öneririm.

securedownload-13 copy 2    securedownload-15

 

securedownload-13

 

Oz Design

 

Ruhu 18 adı altında çıkan koleksiyonla başlayan seri, Hacı Memiş mağazasıyla takı severlerle buluştu. Siren Ertan Beachwear Summer Collection ve BeeGoddess tasarımlarının da bulunduğu mağazadaki ürün yelpazesi geniş.Farklı markaların bulunduğu gözlük vitrinine bakarken aman dikkat! Sonra azar işitebiliyorsunuz…

 

 

 

993359_562161000507092_1752702906_n 2

 

Village Supply&Co

Keep Calm and Eat Meat sloganıyla yola çıkan Village Supply&Co aslında bir steakhouse’dan çok daha fazlası. İçerisinde benim gibi sneaker severlerin gönlünü fethedecek bir mağazaya sahip. Nike, Vans, Diemme gibi markaların favori ürünlerini burada bulabilirsiniz.

 

securedownload-13 copy

 

 

 

 

Lisa Corti

%100 pamuktan üretilen rengarenk, cıvıl cıvıl, yaz dolu plaj elbiselerinin tek adresi! Adımınızı attığınızda sizi güler yüzle karşılayan çalışanlar ve butiğin renk dolu ambiyansı markayı Hacı Memiş’teki diğer butiklerden bir adım öne taşıyor!

 

 

 

Genel olarak bakıldığında Çeşme, bir tatil beldesi olarak görülse de aslında çok daha fazlası. Renk, tasarım, huzur ve lezzet dolu bir tatil için değişmez nokta benim için hep Çeşme, Alaçatı olarak kalacaktır. Eylül’ün gelmesiyle Çeşmeyi terk eden kalabalık bana hüzün verse de Alaçatı’yı 2014 yazında da daha fazlasıyla bulacağımıza eminim.

Leave a Reply