2013 yazını tanımlamak için daha uygun bir söz düşünemiyorum. Baharın içimizi ısıtacak günlerine uyum sağlayan bir koleksiyonla karşı karşıyayız. Rengarenk, cıvıl cıvıl, bol çiçekli-böcekli, neon renkli, pastelli ve kışkırtıcı bir trendle yaz güneşine hoş geldin diyoruz!

IMG_2305

Bu haftaki yazımda sizlerle paylaşmak istediğim gözlemlerim ve kendi çektiğim fotoğraflar yer alacak. 2013 yazının trendlerini, sezona damga vuracak renkleri ve birbirinden güzel parçaları, aynı anda birçok seçeneği görmemizi sağlayan ve içerisin de pek çok markayı barındıran Kavaklıdere Beymen’de inceleme fırsatı buldum.

Modacılar 2013 renklerini her zevk ve tercihe uyacak tonları göz önünde bulundurarak tespit etmişler. Güzelliğin ve dekoltenin yanı sıra enerji dolu renkleriyle günümüze neşe katacak olan bu sezonun renkleri hayat dolu!

IMG_2301

Bu sezon, pastel tonlarını tercih edenler için pastel renkli kumaşlar, parlak ve çarpıcı renklerden hoşlananlar için canlı kıyafetler tasarlanmış.

Sezona damgasını vuracak renklerden biri olan pastel renkler yani; pudra tonları, toz pembeler, lavanta tonları, açık griler ve pastel yeşiller ön plana çıkıyor. Aynı zamanda baharların getirdiği ve karşımıza çokça çıkan çiçek desenleriyle pastel tonlarının uyumunu görüyoruz.

IMG_2306

Dolce & Gabanna’nın 2013 koleksiyonunu incelediğimizde çiçek desenin yanı sıra puantiye ve grafik desenlerinin baskın olduğu bol renkli bir koleksiyonla karşılaşıyoruz. Yazın tüm enerji ve coşkusunu yansıtan turuncu, limon sarısı ve pembe kesinlikle sezonun hit renkleri diyebilirim.

Prada’nın yaz koleksiyonu ise beni ilk gördüğüm anda 1960’lara götürdü desem abartmış olmam. Babaannemin gardırobuIMG_2303nu, özel dikim kıyafetlerini hatırlayarak onun ne kadar zevk sahibi olduğunu bir kere daha hatırladım. Eminim incelediğinizde hepinizin kafasında aynı düşünceler canlanacaktır. Turuncu, pembe ve sarının en çarpıcı tonları yazın tüm enerjisini yansıtmış. Bütünüyle limon sarısı, veya turuncu bir kıyafet sizin için fazla gösterişliyse, pudra bir ayakkabı yada bej tonlarında bir çantayla dengeyi tutturabilirsiniz. Hatta ben kontrast severim diyorsanız, turuncu ve yine sezonun rengi olan yeşil tonlarıyla birlikte kullanıldığında çok güzel bir görünümün ortaya çıktığının garantisini verebilirim.

IMG_2299

2012 yazının hit rengi olan mint ve turkuaz da yine yeni sezonda bizlerle gibi gözüküyor. Mavi ve mavinin tonları da dört bir yanımızı saracak. Denim koleksiyonu özellikle J-Brand, 7 For All Mankind ve Citizens of Humanity yine birçok renk skalasıyla bolca seçenek sunmasına rağmen beyaz jeanlerden de vazgeçemediğini gösteriyor. Grafik desenlerinin de çokça görüldüğü bu sezon gerçekten bomba gibi!

IMG_2297

 

Cıvıl cıvıl renkler, kışın boğucu havasından çıkmak için oldukça cazip fırsatlar sunuyor… Sizde yazı iple çekenlerdenseniz bu renkler yazın tadını doya doya çıkarmanıza yardımcı olacak!

 

 

 

Leave a Reply