The Great Gatsby’le birlikte 1920’lere geri dönüyoruz. Leonardo DiCaprio ve Carey Mulligan’nın başrolde olduğu filmde görsel güzelliklerin yanı sıra kostüm seçimleri filmi daha da güçlü kılıyor.

Great-Gatsby-Costumes-18-1024x470

 

Flapper kızlarının başrolde olduğu, ‘serbest davranışlı genç kadın’ olarak bilinen çıtı pıtı kızlar yeniden bizlerle. Düşük bel elbiseler, uzun inci kolyeler, şapkalar, püsküller, pastel renkler ve kısacık kesilmiş saçlar ve saç aksesuarlarının bolca görüldüğü bu muhteşem dönemi filmde de Miuccia Prada, Baz Luhrmann ve efsanevi kostüm tasarımcısı Catherine Martin, son 20 yılın Prada ve Miu Miu koleksiyonlarından seçilen özel olarak seçilen 40 eşsiz kokteyl ve gece elbisesini yeniden yorumladıkları özel bir koleksiyonla birlikte inceleme fırsatı sunuyor.thumb1grear_eskis_2

 

Benzersiz gece ve koktely elbiselerinin yeniden yorumladığı muhteşem gatsby’de, muhteşem elbiseleri giyen Carey Mulligan’nın oynadığı Daisy karakteri tarzı ve şıklığı göz kamaştırıyor.

 

Kristal ve payetlerle işlenmiş parlak ipek dans kıyafetleri; kadifeler, kürkler ve püsküller ve özellikle açık yeşil ve pembeleri görüyoruz. Gatsby’nin düzenlediği muhteşem balolardaki elbiseler Prada ve Miu Miu tasarımları peri masallarını andırıyor. Mulligan’ın canlandırdığı Daisy Buchanan filmde giydiği altın rengindeki kristallerle dolu Prada koktely elbisesi, tüm tasarımlar arasında öne çıkıyor. Onu lila rengi kürkle bir kombinlemiş.

The-Great-Gatsby_06

 

Lüks yaşam tarzında özellikle yellenmek için tüylü yelpazeler, bilezik ve uzun kolyeler, ve eşarp o dönemin şık aksesuarları arasında. Daisy’nin Gatsby’le olan sahnesinde kısa sarı saçlarına taktığı eşarp duru bir hava yaratmış.

83ec026a705c24176b527249bc974aa8

 

Saçlardan bahsetmeye devam edecek olursak, kısa saçların en sofistike olduğu dönemde, Daisy’de de gördüğümüz zarif klips tokaları saç önüne tutturması ve taktığı taş işlemeli aksesuarlar sadece flapper kızlarına değil, günümüzde de karşılaşacağımız bir detay olarak gibi duruyor.The-Great-Gatsby-Carey

 

Leave a Reply