‘Halloween, 2000 yıl önce coğrafi olarak Büyük Britanya, İrlanda ve Kuzey Fransa’da yaşayan Keltlerin, Samhain adı altında her yılın Ekim ayı sonunda, ölülerin dünyayı ziyarete geldiklerine inandıkları, ölülere adanmış kış başlangıcı ve hasat sonu bayramı olarak kutladıkları bir bayramdır.’

Her sene 31 Ekim’de kutlanan; Hristiyan kökleri olmasına rağmen günümüzde seküler bir kutlama halini alan, yılın en korkunç bayramı…

Cadılar Bayramı yılın en çılgın, en vahşi ve en korkunç günü olarak bilinir. İnsanların tamamen başka karakterlere bürünüp o günü o şekilde yaşaması fikri ne kadar garip gelse de, cadılar bayramı son zamanlarda bizim ülkemizde de batı taklidi bir eğlence çeşitlemesi olarak kutlanmaya başladı. Özellikle Hollywood bu konuda kendini aşmış durumda.

Screen Shot 2013-11-11 at 12.30.49 PM

Hollywood’da Halloween denince akıllara direk dünyanın en güzel makenleri arasında olan Heidi Klum geliyor. Her yıl özel kostum seçimleri ve meşhur partileriyle bir numara olan Klum bu yıl partisine 95 yaşında yaşlı, kırışık bir kadın olarak  katıldı. İlk görüşte tanınması zor biri haline gelen Klum o haliyle tüm seksapelliğini saklamayı başarmıştı.

 

Maskülen bir kişiliği olan Ellen Degeneres’in hayatında en nefret ettiği şeyler arasında topuklu ayakkabı ve oje bulunduğu halde, bu yıl bir Nicki Minaj oldu!

Screen Shot 2013-11-11 at 12.25.22 PM

Rihanna ise alışılmış çılgınlarına bir yenisini daha ekledi. Halloween‘i Barbados adasında kutlayan Rihanna, vücudunu maviye boyararak gangster ruhunu bir kez daha göstermiş oldu.

 

DSQUARED2’nin kurucu ikizleri, Dean and Dan Caten giydikleri siyah Mickey Mouse kostümleriyle masum krakter Mickey’i bambaşka bir yönden sergilediler…

 

Screen Shot 2013-11-11 at 12.24.44 PM

Gecenin en komiği ise bana göre Perez Hilton’du. Miley Cyrus’un yeni görüşünün tüm dünyada bir alay konusu olduğundan beri yapılan en sarkastik şeydi. Partiye MTV Müzik ödüllerinde Miley Cyrus’un giydiği tenrengi kostümle katılıp saçlarını ona uyarlamıştı.

Her yıl giderek değişen kostümlerle daha da iyileşen Halloween, seneye daha ne kadar iyi olacak merak konusu…

 

 

 

Leave a Reply