Kulaklarımı deldirirken ne kadar cesaretli gözüksem de genelde içimde küçük bir korku olmuştur. Benim gibi canı tatlı olanlar için bugün, 2013 yılının modası ear cuff yani kulak manşetlerinden bahsedeceğim.

Ilk olarak geçen yaz Londra’da gördüğüm ve hayran kaldığım bu kulak aksesuarını,  Türkiye’de özellikle Topshop ve H&M gibi mağazalarda satıldığını da biliyorum. Büyük ve küçük modelleri arasında ben genelde tercihlerimi küçük klipslerden kullandım. Topshop ve Urban Outfitters’dan aldığım, ear cufflarımı kullanmayı çok seviyorum.
Screen Shot 2013-05-07 at 11.29.12 AM58195d3404ce11e2851d22000a1cf766_7

Bu sezonun “gothic-rock” temasına uyum sağlayan bu aksesuarlar, alışılagelmişin dışında olduğu için bence vazgeçilmezler listesinde şimdilik yerini garantilemiş gibi duruyor. Asiliğin yanı sıra bambaşka bir hava katan bir aksesuar olma özelliği taşıyor. Bu küpeleri takarken en çok dikkat edilmesi gereken ayrıntı ise saçlar! Ear cuff’ları basit bir at kuyruğu veya salaş bir topuzla sergilemek gerekiyor, yoksa küpeden bir farkı kalmıyor.

earcuff-32

Ünlülerde de gözlemlediğimiz ear cuffların kombini her türlü kullanıma göre değişkenlik gösterebilir, özelliklede gidilecek yere göre. Şık bir davete veya bir törene katılırken Lara Bingle’ın kullandığı taş tasarımlı ear cuff modeli şık gözükmekle birlikle aynı zamanda farklı bir görünüm ortaya çıkartmış. Rihanna’ya baktığımızda ise asi tarzını, yarısı kazıtılmış saç modeliyle ear cuff larla tamamlıyor.

6237-adopte-le-ear-cuff-0x375-2

rihanna-and-maria-francesca-pepe-gold-spiked-ear-cuff-galleryİddialı modelleri de bulunan bu çılgın aksesuarların alternatifleri çok geniş. Günlük ya da spor tarzın yanında, bir çok çeşit imkanıyla kombinlerin yeni gözdesi olan ear cuffları almanın tam zamanı!

Leave a Reply