Makyaj yüzümüzde ki kusurları gizleyebilmemiz açısından sahip olduğumuz sihir niteliğinde bir buluştur. Bu nedenle, makyaj trendlerinin de en az kıyafet trendleri kadar önemsenmesi gereken bir konu olduğunu düşünmekteyim. Bu yazımda oldukça feminen ve dikkat çekici görünen,  2012-13 Sonbahar/Kış sezonundan 2013-14 sezonuna kadar uzanan koyu renk ruj trendini inceleyecek ve bu trendi nasıl uygulayabileceğimize yönelik pratik bilgiler öğreneceğiz.

1137-300x300Koyu renk rujları kullanmak, birçoğumuz için riskli bir tercih kategorisine girmektedir. Yanlış uygulandığı taktirde bizi oldukça rüküş bir duruma sokabilecekken, uygulama yöntemlerini öğrendiğimiz taktirde her dudak tipinde ve ten renginde kadının rahatlıkla uygulayabileceği bir tercih olacaktır.

Öncelikli olarak koyu renk ruju uygularken doğru tonda bir tercih yaptığımıza emin olmamız gerekmektedir. Açık tenli bayanlar daha çok ahududu tonlarında tercihlerde bulunmaları gerekirken, buğday tenli bayanlar yaban mersini, koyu tenli bayanlar ise böğürtlen rengini tercih etmelidirler.

Chanel-Nior-Lipstick-In-Dark-RedKendimiz için doğru rengi seçtikten sonra ise sıra uygulamaya gelmektedir. Uygulamayı koyu renklerde yaptığımız için oldukça dikkatli olmalıyız; çünkü yapılan bir takım hatalar açık renk rujlara göre insanların gözüne daha çok batacaktır. Uygulama sırasında, öncelikle rujumuzun rengini en doğru şekilde gösterebilmek için, dudağımıza cilt ve dudak tonumuza uygun bir renkte kapatıcı sürmeliyiz. ( Bu uygulama yalnızca koyu renk ruj sürerken değil, her tonda ruj uygulamamızda rengin daha doğru bir şekilde yansıtılması amacıyla tercih edilmelidir.) Ardından dudaklarımızın şeklini belirginleştirmek adına özenle dudak kalemimizi çektikten sonra rujumuzu uygulamaya başlayabiliriz. Bu uygulamada daha hatasız bir sonuç olmak istiyorsanız ise dudak fırçası kullanmanızı öneririm. Bu sayede hatasız ve eşit dağılmış daha hoş görünen dudaklara sahip olabilirsiniz. Eğer ince dudaklarınız varsa ise, parlatıcılı rujlar kullanarak dudaklarınıza daha dolgun bir görünüm verebilirsiniz. Dolgun dudaklarınız varsa ise, mat rujlar kullanarak çekici bir görünüme ulaşabilirsiniz.

 214272894741089485_ghylPErm_c

Leave a Reply