www.peonyswimwear.com_1

Çoğu insan için yılın en keyifli anlarının sonuna yavaş yavaş gelmekteyiz. Bu güzel yaz aylarında deniz, kum ve güneşin tadını doyasıya çıkarırken, ne yazık ki saçlarımız oldukça yıpranıyor. Saçlarımızı, eski ve bakımlı formuna geri döndürmek için tatil dönüşü öncelikli işlerimiz arasında, saçlarımıza her zamankinden fazla özen gösterilmesi olmalıdır.

Her kadın için en önemli aksesuar kesinlikle saçlardır. Ancak saçlarımızın yeterince temiz ve yapılı olması, onların yeteri kadar bakımlı olduğunu göstermez. Aynı zamanda saçlarımızın ışıltılı ve sağlıklı bir görünüme sahip olması da oldukça önemli bir detaydır.

Charlotte_Salons

 

Tatil sonrası yıpranan ve kuruyan saçlarımız için en temel adım, bir kuaför salonuna gidip saçlarımızın uçlarından kestirmek ve onlara sağlıklı bir görünüm kazandırmak olacaktır. Bu adımı başarıyla tamamladıktan sonra, diğer bir önemli adıma geçebiliriz. Bu adımda ise, saçlarımızı daha az sıklıklarda yıkamamız gerekmektedir; ama bunun aksine birçoğumuz, yaz sıcağından bir an olsun kurtulabilmek amacıyla yazın sıkça duşa girmektedir. Ancak bu yöntem, güneş ve denizle beraber yıpranan saçlarımızın dahada yıpranmasına neden olmaktadır. Bu nedenle duş sıklığımızı daha aza indirmeli veya ferahlamak niyetiyle alınan duşlarda saçlarımızı ıslatmamaya dikkat etmeliyiz.

 

Unutmamamız gereken bir diğer nokta ise, güneş saçlarımızdaki proteinin yapısına zarar vermektedir. Bu nedenle bu protein yapısını güçlendirmek için saçlarımıza protein ve keratin içeren ürünler uygulamalıyız. Bu içerikteki ürünleri gideceğimiz bir kuaförde kendimize uygulatabileceğimiz gibi, kozmetik dükkanlarından alacağımız ürünlerle de kendimize uygulayabiliriz.

beauty_hair2Daha az masraflı; ama yine etkili bakımlar uygulamak isteyenler için ise, kozmetik ürünler satan mağazalardan veya aktarlardan temin edilebilen yağlar önemli bir saç bakım yöntemi olacaktır. Özellikle son birkaç senede büyük bir popülarite yakalayan argan içeren yağlar, saçlarımızın ışıltısını ve sağlıklı görüntüsünü yakalamak adına doğru bir tercih olacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken önemli bir detay ise, argan içerikli her ürünü almamamız olacaktır. Arganın son yıllardaki çıkışıyla beraber piyasada da argan içerdiği söylenen birçok ürün üretilmektedir; ancak ne yazık ki bu ürünlerin birçoğu kalitesiz içeriklere sahip birer para tuzağıdır. Bu nedenle saçlarımıza sağlıklı bir görünüm katmak adına bu ürünleri satın alıp saçlarımıza daha da fazla zarar vermemeli ve güvenilir markaların ürünlerini tercih etmeliyiz.

5p6b01h

Tüm bu sözünü ettiğim bakım ve önerileri eksiksiz olarak uyguladığımız taktirde ise, sonbaharı sağlıklı ve ışıltı saçan saçlarla karşılamış ve bu yepyeni döneme bakımlı ve özgüvenli bir görüntüyle merhaba demiş olacağız.

Leave a Reply