Her Kadının Sahip Olması Gereken 4 Çanta Türü

Çantalar şıklığımızı tamamlama da büyük bir role sahiptir. Açıkçası, birçoğumuz için çantalarımız birer hazine değerindedir. Ancak şöyle dolabımızı açıp baktığımızda, gerektiğinde küçük bir servet dahi dökebileceğimiz çantalarımızın yalnızca belli başlılarını kullandığımızı görebilmek mümkündür. Hem aldığımız çantalara gereken ilgiyi göstermeyerek onlara yaptığımız haksızlıkları önlemek, hem de gereksiz para israfından kendimizi kurtarmak adına, bu yazımızda her kadının dolabında bulunması gereken ve en çok ihtiyaç duyulan çanta türlerine göz atacağız.

 

tumblr_lvkppzFTNs1qc7rh3o1_500

Portföy

Yıllarca gece davetlerinin vazgeçilmez birer parçası olan portföyler, hem taşıma kolaylığı hem de şık görüntüsüyle kadınların gündüz vaktinde de tercihleri arasına girmeyi başarmıştır. İçerisine çok fazla eşya alamaması nedeniyle bir dezavantaj sayılabilecek bu özelliği, gün içerisinde taşıma kolaylığı açısından  oldukça önemli bir avantaja dönüşebilmektedir.

 

 

 

tumblr_majvoirA0e1qbwiabo1_1280Büyük Çanta

Bu tarz çantaların hayatımıza girmesiyle beraber, çantalarımızda neredeyse taşımadığımız şey kalmadı. İçine birçok şey alabilmesi nedeniyle gün içerisinde ihtiyaçlarımızı karşılamamız açısından oldukça kullanışlı olan büyük çantalar, aynı zamanda hem spor kıyafetlerde hem de daha şık  kombinlerde de kullanılabilinirliği nedeniyle hepimizin hayatın da vazgeçilmez parça haline gelmiştir.

 

 

 

y16w5x-l-610x610-pink-bag-pink-clutch-fluo-pink-tumblrPostacı Çantalar

Özellikle son birkaç sezondur iyice gözler önüne çıkan bu çantalar,hem kullanım rahatlığıyla hem de şık görünümüyle tercih edilmesi gereken çanta türlerinden biridir. Postacı çantaların en büyük avantajı ise, omuza takılması nedeniyle kollarımıza herhangi bir yük binmediği için, gün içerisinde daha az yorulmamızı sağlamaktadır. Bu nedenle de özellikle alışverişe çıktığımız günlerde tercih edilebilecek bir çanta türüdür.

 

 

 

back-backbag-beautiful-blond-blonde-Favim.com-198664Sırt Çantası

Birçoğumuz sırt çantalarını en son okul sıralarındayken kullanmış olabilir. Ancak son sezonlarda öne çıkan sırt çantaları belki de gelmiş geçmiş en rahat çanta türü olabilir. Hem kollarımızı özgür bırakmasıyla, hem de yükünü her iki omzumuza da eşit dağıtmasıyla bizi fazla yormayan sırt çantaları, geçtiğimiz yaz sezonundan itibaren mağazalarda ki yerlerini almış bulunmakta ve hem trend görünmek hem de rahat edebilmek adına sahip olmamız gereken bir çanta türüdür.

Leave a Reply

1 comment

 1. Merhaba yazinizi zevkle okudum ve çok sevdim :) Ilham verdiniz tesekkür ederim,
  Söylediklerinize katılıyorum, çantaları bende çok seviyorum ve dolabımda sayamayacağım kadar çok çanta birikti ve sizinde söylediğiniz gibi sadece belli başlı olanları kullanıyorum, peki bunun sebebi ne ? Tabii ki bahsetmiş olduğunuz üzere joker parçalara sahip olmak yerine sürekli alınan elbiseye göre çanta almak… Allah aşkına mor ve püsküllü bir çantayı normal bir kıyafet ile nasıl kombine edeyim :D
  O yüzden siyah ve düz olarak bu kalıplarda çanta alacağım :D Favorim tabii ki postacı ile sırt çantası :)
  Bu arada kombin yaparak giyinmeyi çok seviyorum ve geçen dolabimi düzenlerken sevmedigim eledigim çok kiyafet-çanta oldu ,
  bu süreçte ise su siteden oldukça yararlaniyorum bir bakin derim mutlaka;
  https://www.tarz2.com/
  Ikinci el sitesi ama digerleri ile kiyaslayip tercih ettigim bir sitedir inceleyince demek istedigimi anlayacaksiniz :) Ayni zamanda bagis seçenegi de mevcut tabii TOÇEV ile ortaklasa çalisiyorlar.
  Bu benim nacizane önerimdi bir bakin derim :)
  Yeni yazilarinizi ve görüslerinizi merakla beklemekteyim, sevgilerimle :***