Yıldızı Parlayan Melek: Doutzen Kroes

Yaşadığımız üzücü olaylardan dolayı kısa bir ara verdiğimiz moda gündeminde; nabzı tekrardan yakalayabilmek adına, geçtiğimiz bir kaç ayda adından sıkça söz ettiren Hollandalı model Doutzen Kroes var merceğimizde.

Vogue China, 2012.

Vogue China, 2012.

Yalnızca ipeksi cildi, henüz iki sene önce doğum yapmış olmasına karşın özenle koruduğu sportif fiziği veya ırkının armağanı sayılabilecek altın sarısı saçları ve mavi gözleri değil onu yeniden öne çıkaran. Modelin, geçtiğimiz mayıs ayında L’oreal’in güzellik elçisi olarak katıldığı Cannes Film Festivali için seçtiği iki kılık, törenin en şık ve çarpıcı isimleri arasında anılması için oldukça yeterliydi.

Kroes'un, Francisco Costa'nın tasarımı ipek-krep Calvin Klein elbisesi.

Kroes’un, Francisco Costa’nın tasarımı ipek-krep Calvin Klein elbisesi.

 

Kroes'un, Versace'nin 2012 Sonbahar-Kış koleksiyonundan seçtiği elbise.

Kroes’un, Versace’nin 2012 Sonbahar-Kış koleksiyonundan seçtiği elbise.

Bunların yanı sıra güzel modelin H&M’in yaz koleksiyonu için markanın dergi yüzü olarak seçilmesi ise gündemde oluşunun bir başka sebebi. ‘The Modern Beach Bardot’ olarak sunulan ara koleksiyonun isminden de anlaşılabileceği üzere, Kroes; ünlü moda fotoğrafçısı Terry Richardson’ın objektifinden Bridgette Bardot’nun güncellenmiş hali olarak sunuluyor.

bır

Richardson ismi, fotoğraflarında öne çıkan ve adeta imzası sayılabilecek seksapel odağı, ‘Tanrı Kadını Yarattı’ duruşunu yansıtmak için kuşkusuz en uygun isimler arasında. Çekimde Kroes’ın güzelliği göz alırken, ünlü fotoğrafçının imzasının peşi sıra gelen çirkin taciz iddiaları ise aklımızın ucundan kendini yine hatırlatıyor. Koleksiyon, bir kaç hafta içinde Türkiye’deki raflarda da bulunabilecek.

terry-richardson-doutzen-kroes2

Leave a Reply