57. Cannes Film Festivali’nden Kırmızı Halı Notları

Bu yıl 57’ncisi düzenlenen Cannes Film Festivali; gerek aday filmlerin iddiası, gerekse kırmızı halı izlenimleriyle bir kaç gündür hepimizin takip ettiği haberler arasında yer alıyor. Mezuniyet balolarının yaklaştığı ve yaz düğünü sezonunun açıldığı şu sıralar ise hem kılık hem de saç-makyaj tercihleri açısından kırmızı halı görüntülerine göz gezdirmenin faydalı olabileceğini düşündük.

Şüphesiz festivalin en çarpıcı iki aday filmi; ülkemizde de 17 Mayıs 2013 tarihi itibarıyla gösterime giren, Baz Luhrmann yönetmenliğindeki ‘The Great Gatsby’ ve Sophia Coppola yönetmenliğindeki ‘The Bling Ring’. İki film de güçlü kadroları ve senaryoları ile herkesin ilgi odağı olurken, galalarının yıldızlar geçidine dönmesini de oldukça makul karşılamak gerekiyor sanıyoruz.

slide01 (1)

‘The Great Gatsby’ ekibi, Leonardo DiCaprio, Carey Mulligan, Tobey McGuire.

DiCaprio ve McGuire Saint Laurent takım elbiseleriyle galaya katılırken, Carey Mulligan beyaz saten Dior Couture elbisesiyle oldukça duru ve şık gözüküyor.

slide04

‘The Bling Ring’ Çetesi: Claire Julien, Taissa Farmiga, Katie Chang, Israel Broussard, Emma Watson.

Festivalin bu yıl kendinden en çok bahsettiren isimlerinden biri ise Emma Watson oldu. Chanel Haute Couture’den seçtiği iki parçalı, oldukça şık elbisesi ile göz kamaştırdı. Güzel oyuncu, sade ve oldukça doğal saç ve makyajı ile tamamladığı kılığıyla ilk kırmızı halı tecrübesini başarıyla geride bırakmış gibi gözüküyor.

166094_10151630851561520_923251350_n

Festivale katılan isimlerin en çok tercih ettiği tasarımlar arasında Dior Haute Couture geliyor. Nicole Kidman ve Julianne Moore’un tercihleri, görünümlerine dinamik bir hava katan diz altı balon eteklerden yana olmuş. Maalesef, Julianne Moore’un ayakkabı tercihinin, elbise tercihi kadar isabetli olduğunu söyleyemeyeceğiz.

slide04 (1)

Nicole Kidman.  

Untitled Julianne Moore.

Başarılı model Cara Delevinge festivale derin göğüs dekolteli, dantel detaylı siyah Burberry elbise ile katılmayı tercih etmiş. 1 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen Chopard mücevherlerinin, gala gecesi kaldığı otelden çalındığı dedikoduları ise hızla yayılmaya devam ediyor.

slide02 (1)

Festivalin konuşulan bir diğer ismi ise Hollandalı model ve aktris Doutzen Kroes. Gül kurusu renginde Atelier Versace elbise ile kırmızı halıda ‘Le Passe’ filminin galasında boy gösteren Victoria’s Secret meleği, kılığını başarıyla taşımayı başarmış.

Doutzen-Kroes-In-Atelier-Versace-‘Le-Passe’-Cannes-Film-Festival-Premiere

57. Cannes Film Festivali’nin kırmızı halı şovu, sağanak yağmura rağmen gölgede kalmadı. Yıldızların sade ve doğal saç-makyajları, abartılı tercihlerin tarih olduğunun bir kere daha açık kanıtı oldu. Sonuçların açıklanacağı 26 Mayıs 2013 tarihini ve ‘The Bling Ring’in gösterime gireceği zamanı merakla beklemeye devam ededuralım, daha fazla ilham için önümüzdeki günlerde gerçekleşecek gösterimleri takip etmeyi sürdürebiliriz.

Leave a Reply