Modanın, müziğin ve sanatın adeta oyun parkı olarak görülen, yaratıcı ve alternatif içerikleriyle her ay dünya gündemine damgasını vuran i-D, yine yapacağını yaptı.

Vogue’un eski sanat direktörü Terry Jones tarafından 1980 yılında kurulan i-D, geçtiğimiz hafta 33. yaş günü etkinliklerine oldukça dikkat çeken bir video ile başladı. Yayın ekibinin bir hafta boyunca Paris’te yürüttüğü anket sonucunda geçtiğimiz 33 yılın tüm sayılarının en başarılı 29 sloganı seçildi, böylece A’dan Z’ye slogan antolojisi olarak adlandırabileceğimiz, ‘A-Z of Wink!’ için çalışmalar başlamış oldu.


Bir grafik ve görsel harika sayılabilecek videonun kamera arkasında Surface to Air Studio’dan Jérémie Rozan yer alıyor. 29 harften oluşan moda alfabesi için ise Lara Stone, Nadja Bender, Cara Delevingne ve Miranda Kerr gibi 26 süper modelle mini-editoryaller çekildi, ‘Ask Me’den ‘Zip’e tüm sloganlar için ufak hikayeler oluşturuldu.

Videoda Miranda Kerr'le eşleşen 'Babewatch', i-D'nin 140. Mayıs 1995 sayısının sloganı.

Videoda Miranda Kerr’le eşleşen ‘Babewatch’, i-D’nin 140. Mayıs 1995 sayısının sloganı.

Yayın hayatına daktiloda yazılmış fanzinlerle başlayan i-D, çizgisine yakışır bir proje ile karşımıza çıkarak bizleri yine şaşırtmayı başardı. Bize de, bıkmadan usanmadan izlemek, ve her defasında hayran olmak düşüyor.

Leave a Reply