İnsanın kendini motive etmesi hayatın her anında gerekli. Evden çıkmadan önce son anda hazırlanan çantalar, ayarlanan acele kıyafetler, kimi zaman beklentilerimizi gün içerisinde karşılamaz, üstelik her şeyin kötüye gittiğine dair bir his de bırakır. Önceden hazırlanmış her şey, bizleri güne daha hazırlıklı kılacaktır. İyi hazırlanmış bir çanta ise bu noktada bizlerin en yakın dostu ve kurtarıcısı. Peki donanımlı bir çantaya ne zaman ihtiyaç duyuyoruz? Mesela çoğu kütüphanede kahve ve çay bulundurmak yasaktır ve siz odaklanmanızı kafeinle sağlayabiliyorsanız, gözleriniz çalışma masanızda kahvenizi arayacaktır. Müsamaha gösterilen bazı yerlerle karşılaşabiliyoruz. Bu kütüphanelerde yanınızda termosunuzu bulundurduğunuz sürece içeri içeceklerinizi sokabilirsiniz. Böyle bir durumda içerisinde termos olan bir çanta, motivasyonunuzu kesintiye uğratmadan sizin yanınızda olacaktır. Bir diğer ihtiyaç duyduğumuz an atıştırmalıkların imdatımıza yetiştiği anlar olsa gerek. Yanımızda bulundurduğumuz minik bir atıştırmalık kutusu bizleri daha enerjik ve sağlıklı kılacaktır. Ceviz, Badem, Fındık gibi kavrulmamış kuruyemişler veya da Hurma, İncir gibi doğal tatlıların olduğu bir kutu açlık krizlerimizi önler ve bizleri konsantrasyonu yüksek bireyler yapabilir. Kısacası yanınızda bulundurduğunuz her düşünülmüş nesne, gün içerisindeki olası sürprizlere karşı bizleri dayanıklı ve bir o kadar hazırlıklı kılacaktır.

 

 

Seçeceğimiz çantanın birden çok gözü olmasına dikkat edebiliriz. Eğer içerisinde elektronik aletlere sahip bir köşesi olmasına dikkat edersek, ikinci çantanın varlığına gerek duymayız. Kütüphaneyi tercih etmeyenler, bilgisayarlarını istedikleri bir mekanda çıkarıp ders çalışmaya devam edebilirler. Bu yüzden elektronik aletlere olan ihtiyacımızın ne zaman ortaya çıkacağı belli olmayacağı günlerde, çantalarımızın bu gözü bizi kurtaracaktır.

 

 

 

Peki neler olmalı?

  • Termos
  • Kalem kutusu
  • Bilgisayar, Kulaklık
  • Çanta düzenleyici bir mini cüzdan (Mendil, ağrı kesici, diş macunu, diş ipi, krem)
  • Not defteri
  • Ara öğün
  • Su
  • Şeker, Sakız
  • Anahtarlık

 

 

Gün içerisinde acil ihtiyaçlarımıza cevap veren hazır bir çanta, bizi daha huzurlu ve başarılı kılacaktır. Kütüphaneye gittiğinizde, sınıfa girdiğinizde her şeyin elinizin altında olduğunu bilmek sizi kesinlikle güvende hissettirecek. Zaman kaybını önlemesinden hiç soz etmiyorum bile…

Çanta düzenleyicisi belki de çantalarımızın beyni, kalbi kısacası her şeyi… Minik bir düzenleyicinin içerisine acil durumlarda yanınızda bulundurmanız gerekenleri koyabilirsiniz. Bunlar; diş ipi, ağrı kesici, dudak kremi, yara bandı, sakız, şeker, toka, ıslak mendil, tercihen lens kutusu olabilir. Gereksiz gibi gözüken bu ihtiyaçlar, aklımızın takılı kalmasını engelleyip işlerimize odaklanmamızı sağlar. Her şeyden önemlisi, ihtiyaçlarımıza cevap veren bir çanta bizi gereksiz masraf yapmaktan uzak tutar ve aynı zamanda zaman kaybını önler.

 

 

 

Çanta deyip geçtiğimiz şey aslında bizim gün içerisindeki en yakın dostumuz. Unuttuğunuz bir dudak kremi, dudaklarınızda tüm gün gerginlik hissiyle sizi rahatsız eder. Çantanızın içinde kaybettiğiniz anahtarınız, sizi birkaç saat kapıda bekletir. Unutmayın plan ve düzenin hâkim olduğu bir çanta sizi yarı yolda bırakmaz.

 

http://stylishsassyandclassy.com/classy-with-capital-bow/

http://theorganisedstudent.tumblr.com/image/127938054730

http://always-studyinggg.tumblr.com/post/124251375246/studyharder1-to-be-prepared-is-half-the-victory

https://www.onegoodthingbyjillee.com/a-simple-way-to-switch-bags-or-purses

https://tr.pinterest.com/pin/319544536051503134/

https://tr.pinterest.com/pin/319544536051503138/

 

 

 

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu