Gözardı Edilen Gerçek Bir Yıldız: Kemba Walker

Kemba Walker, Charlotte Hornets

Kemba Walker, point guardların altın çağında süper yıldızların arkasında kalmış, belki de NBA’in en underrated isimlerinden biri. Bu sene ilk kez All-Star karmalarına seçilmeye layık görülen New York doğumlu Walker, adını daha fazla duymanızı hak ediyor.

2011 yılında draft edildiğinden bu yana önce Charlotte Bobcats’in isim değişikliğinden sonra da Charlotte Hornets’in geleceği için en kritik isimlerden biri oldu ve her geçen sezon üstüne takım kurulmaya layık bir oyuncu olduğunu daha da fazla gösteriyor.  Hakkındaki her soru işaretine cevap vermeyi başardı. Fiziksel olarak kısa olduğu ve saha hakimiyetinin yetersiz olduğu yönündeki eleştirileri birer birer yıkmayı başardı ve geçen seneki yüksek performansını bu sezon daha da ileri taşıyarak kendini kanıtlamaya devam ediyor.

Point guard dediğimizde akıllara gelen Steph Curry, Russell Westbrook, Kyrie Irving, Chris Paul, Kyle Lowry, Dame Lillard, John Wall, Isaiah Thomas gibi isimlerden çok uzak gelebilir sizlere fakat, Kemba Walker all-around oyunuyla en az bu isimlerin takımları için değerli oldukları kadar değerli Hornets için. Walker’ın az önce saydığım süper yıldızların seviyesinde olduğunu söyleyemesem de savunma yapabilen, üçlük atabilen, potaya gidebilen,  takım arkadaşları için oyun kurabilen, oyunun önemli anlarında sorumluluk almaktan kaçmayan, takımını iyi yöneten, top hakimiyeti oldukça yüksek olan ve hepsinden önemlisi kendine oldukça inanan bir oyuncu olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.  Her geçen sezon daha da olgunlaşan oyununu bu sene All-Star Doğu Karması yedeklerine seçilerek taçlandırdı. Michael Jordan’ın Hornets başındaki belki de en büyük şansı oldu ve henüz 26 yaşında olduğunu yani prime-time dönemine yeni yeni girdiğini düşünürsek uzun yıllar daha takımını sırtlamaya devam edecek gibi görünüyor. Biraz geç olgunlaştığını ve bu seviyeye geldiğini söylemek mümkün fakat bir çok kişiye göre ligin en iyi oyuncularından olan Stephen Curry’nin de hemen hemen bu yaşlarda sıçramaya yaptığını düşünürsek Walker’ın da önümüzdeki sezonlarda bu seviyelere çıkabileceğine inanıyorum.

Kemba Walker, Charlotte Hornets

Bunların hepsinin başında Kemba Walker’ı bu kadar sevmemin esas sebebi olarak ise onu sahada izlemekten aldığım keyif. Oyun stili beni NBA 2K oynarken sırf onun için Charlotte Hornets’i seçecek kadar heyecanlandırıyor. Walker, sahadayken size her şeyin mümkün olabileceğini hissettiren türden oyunculardan. Hücumda size tam bir resital sunabiliyor ve bunu topla yapılabilecek hemen her şeyi yaparak ortaya koyuyor. Şimdiden Hornets tarihinin en önemli isimlerinden biri ve gidişata bakarsak basketbolu bıraktığında takım ve şehirle bütünleşmiş olacak. Takımın genç çekirdeği ve yapılacak doğru eklemeler ile – tıpkı Nicholas Batum takası gibi – kendisini Hornets ile önemli noktalarda görmeyi heyecanla bekliyorum.

Kemba Walker, tutarlılıkla gelişen ve hali hazırda oldukça iyi olan istatistiklerine, sorumluluk alma becerisine ve bir gece çıkıp 50+ sayı atabilmesini sağlayan olağanüstü yeteneklerine rağmen hala hak ettiği yerden oldukça uzakta. Buna rağmen onun değerini çok iyi bilen bir takım ve şehre sahip. Sahip oldukları ile bir gün gerçekten hak ettiği yerlere geleceğine tüm kalbimle inanıyorum.

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu