Geçmişe Bir Yolculuk İsteyenlere: Mazi Antika Kafe

Ankara’nın meşhur caddelerinden Tunalı Hilmi’ye çok yakın olan bu kafenin adını son zamanlarda sıkça duymaya başladığım için geçtiğimiz günlerde Mazi’ye gittim ve sizlerle de ortamını biraz paylaşmak istiyorum.

Aslında burayı değişik ve güzel kılan yanlardan biri hem bir kafe hem de bir antika dükkanı olması. Kafede üzerinde oturduğunuz antika koltuklardan tutun, plaklara kadar her şey satılık. Ayrıca içerde Instagram hesabı da olan bir butikleri “Retrolog Vintage” bulunuyor.

Yani içeri girdiğiniz andan itibaren sizi geçmişe küçük bir yolculuğa götürecek her şey bu mekanda. Mekan aynı zamanda plak dinleti geceleri de düzenliyor ve müziklerinin normal zamanlarda da çok kaliteli olduğunu söylememe gerek yoktur sanırım.

Bunların yanında kafe konseptlerine gelecek olursak, fiyatları ile beni mutlu eden fakat üzülerek söylemem gerekirse yemekler konusunda pek başarılı olmayan bir mekandı. Özellikle eğer buraya giderseniz yemekten çok ev yapımı limonatalarını ve Alman pastalarını denemenizi öneririm. Tüm bu yanlarını size aktardıktan sonra belirtmem gereken şey ise Mazi keyifle oturabileceğiniz ve atmosferi ile sizi kendine çeken bir yer. Özellikle yoğun bir günün ardından en azından gidip bu ortamda bir türk kahvesi içmenizi tavsiye ediyorum. Umarım bu yazıyı okuduktan sonra siz de bir şans verir ve kendiniz deneyimlersiniz.

Önemli Not: Güzel fotoğraflar çekmeyi unutmayın! :)

 

Adres: Kavaklıdere Mahallesi, Güniz Sok. 21/A, 06680 Çankaya/Ankara
06700 Ankara, Turkey
Tel: (0312) 427 27 11

 

Instagram Hesabı: maziantikakafe

Butik: retrologvintage

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu